Vyberete si zájazd - SAE< návrat zpět

Emirát Fujairah

Fujairah je emirátom v SAE, nachádzajúci sa na juhozápadnom kúte Arabského polostrova u Ománskeho zálivu. Zaberá veľkú časť východného pobrežia SAE a býva označovaný ako "Východné pobrežie". Tento emirát na rozdiel od tých ostatným disponuje nádherným prírodným bohatstvom a ako jediný nemá ropu a musí sa spoliehať na príjmy z turizmu. Lákadlom nádherné pláže, bohatý podmorský život a kultúrne dedičstvo. Obľúbené je letovisko Khor Fakkan, kde si môžete užiť celý rad vodných športov.

Prírodné podmienky: Fujairah oddeľujú od ostatných emirátov Hajarské hory, ktoré sa datujú do obdobia 300 miliónov 8 miliónov rokov a možno tu nájsť celé množstvo fosílií.

Pláže: V emiráte Fujairah nájdete nádherné pláže, čisté more, útesy, skaliská a bohatý podmorský svet. Milovníci potápania si tu skutočne prídu na svoje. Pobreží Khor Fakkan ponúka celý rad potápačských lokalít a centier. Môžete tu uvidieť morské korytnačky, pestrofarebné tropické rybky, žraloka šedivého útesového, žraloka obrovského, barakudy a nádherné koraly.

Potápačské centrá: Shark Island: v blízkosti prístavu Khor Fakkan, tu žraloky útesoví.

Coral Garden: neďaleko Shark Islande, tu nádherné koraly, ale lokalita je vhodná pre skúsenejších potápačov. Ponoriť sa tu môžete do hĺbky 30 m

Sandy Beach Diving Center: nachádza sa necelých 20 km od Khor Fakkanu.

Rock Pilees: južne od Sandy Beach, vidieť tu môžete morské korytnačky, homáre, kraby a farebné rybky.

Hole-In-The-Wall: lokalita s podmorskú jaskýň a so skalnými formáciami, kadiaľ môžete preplávať.

Polostrov Musandam: Ománsky lokalita, kam organizujú výlety potápačské centrá z Fujairah.

Turistické zaujímavosti: Hlavné mesto Fujairah disponuje veľkým množstvom historických nálezov a vykopávok. V blízkosti mesta je niekoľko strážnych veží (badiah).

Bitnah: portugalská pevnosť z roku 1670, ktorú nechal vystavať šejk Mohammed Bin Matter Al Sardi.

Staré mesto: v blízkosti Bitnahu, do dnešných dní sa z neho prakticky nič nezachovalo.

Museum: obsahuje nájdené artefakty pri vykopávkach - napr ručne maľovanú keramiku, strieborné mince a zbrane - a ukazuje tradičný život.

Bull Fighting: arabská forma býčích zápasov, ktorá sa odohráva každý piatok pri moste Al Rughlait. Boja na rozdiel od tých španielskych nie sú krvavé a ide o súboj dvoch zvierat.

Masafi Friday Market: trh s tradičným tovarom a ručne vyrábanou keramikou.

Bidiya Mosque: známa ako Otoman Mosque, najstaršie uctievania miesto v Spojených arabských emirátoch.

Ain Al Madhab Gardens: záhrady na úpätí pohoria Hajar. Teplé pramene napájajú dva bazény, rozdelené zvlášť pre mužov a ženy.

Dedinka Dibbaand Fujairah: stojí tu tvrz Necropolis.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.