Vyberte si zájazd - Kuba

Kuba

Kuba je najväčší ostrov v súostroví Veľké Antily a tiež najväčší ostrovný štát Karibiku. Kuba je aj známa pestovaním tabaku a výrobou cigár, ktorých sa tu ubalí okolo ½ milióna, pričom zhruba 1/5 ide na export. Hlavným lákadlom pre návštevu tohto ostrova je prekrásna príroda, nádherné pobrežie s koralovými útesmi, priezračné more a príjemnú klímu.

Prírodné podmienky: Kuba rozlohu 110 860 km ², žije tu cca 11 miliónov obyvateľov. Hlavným mestom je Havana. Takmer celý povrch Kuby zaujímajú nížiny. Na východe leží pohorie Sierra Maestra, kde sa nachádza aj najvyššia hora Pico Turquino (1974 mnm). Celú Kubu tvorí cca 4 000 ostrovov a ostrovčekov. Na východe sa tiež nachádzajú tropické lesy a na pobreží rastú porasty mangrovníkov. Národným stromom Kuby je palma kráľovská, veľká časť ostrova je poľnohospodársky využívaná.

Cayo Coco: ostrov na severnom pobreží, je spojený hrádzou s ostrovčekom Cayo Guillermo. Tento koralový ostrov je preslávený svojimi belostnými plážami, nádhernou tropickou prírodou a výbornými podmienkami pre potápanie, preto je turistami veľmi vyhľadávaný. Ostrov je súčasťou súostrovia Sabana - Camagüey.

Cayo Santa Maria: ostrovček pri severnom pobreží, je ideálnym miestom pre surfovanie a šnorchlovanie. Okrem tropickej vegetácie, ktoré je všade viac než dosť, láka ostrovček belostnými plážami, nádherným morom Atlantiku a korálovým útesom.

Cayo Largo: jeden z najkrajších ostrovov Kuby, ponúka výborné podmienky pre potápanie a šnorchlovanie, priezračné vody Karibského oceánu a luxusné hotely so službami na vysokej úrovni.

Isla de La Juventud: "Ostrov mladosti", je najväčším ostrovov. Nachádza sa južne od západného pobrežia a inšpiroval Louisa Stevensona k napísaniu románu "Ostrov pokladov". Ostrov je známy svojou panenskou prírodou s korytnačkami, leguány a pelikány, nádhernými plážami a koralové útesy, ktoré ležia pozdĺž Pirátskeho pobrežia. Na ostrove bol dokonca kedysi väznený Fidel Castro.

Ďalšie informácie: Do Kuby nesmiete doviezť DVD prehrávače, video, satelitné antény, pornografiu a všetko, čo by mohlo byť považované za protištátne tlačoviny. Je zakázané fotografovať letiská, stanice a iné vojenské ciele. Úradným jazykom je španielčina. K ceste na Kubu potrebujete platný cestovný doklad, ktorý je platný ešte minimálne 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Turisti z SR musí mať aj vízum. To Vám sprostredkuje buď cestovná kancelária.

Pri prílete na Kubu musíte vyplniť imigračný formulár, ktorý pri odlete budete ešte potrebovať. Pri odlete musíte tiež zaplatiť odletovú taxu, ktorá je 25 USD. Na Kube je zvykom dávať prepitné, a to prakticky za akúkoľvek službu. Let na Kubu je dlhý, trvá 11 - 15 hodín.

Mena: Kuba dve meny, jednak kubánske národné peso (CUP), v ktorom dostávajú Kubánci plat a môžu si za neho kúpiť obmedzenej tovar a potom kubánske konvertibilné peso, ktoré sa prirovnať k našim vtedajším tuzexovým Bonum. Okrem týchto mien tu môžete používať aj euro.

Podnebie a počasie: Kuba klímu subtropické a tropické, pričom východ je teplejšie ako západ. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 25 ° C, počasie ovplyvňujú pasáty a tu dve ročné obdobia: obdobie sucha, ktoré trvá od decembra do apríla a obdobie dažďov, ktoré trvá od mája do októbra. Od júna do novembra môže prípadne hroziť hurikán. Teplota mora spravidla neklesá pod 24 ° C.

Pláže: Kuba sa môže pochváliť nádhernými plážami s belostným pieskom. Medzi najnavštevovanejšie pláže patria:

Na severnom pobreží: Baracoa, Jibacoa, Covarrubias, De Caletones a Guardavaca a pláže na ostrovoch Cayo Coco a Cayo Guillermo.

Na južnom pobreží: Larga v Bahía de Cochinos, pláže na ostrove Cayo Largo, Playa Girón, Playa Ancon a Playa Santa Lucia.

Ak šnorchlujú alebo sa potápate u koralového útesu, nevyhnutné topánky do vody.

Turistické zaujímavosti:

Havana: hlavné mesto Kuby, ktorého centrum "Stará Havana" je pod ochranou UNESCO. Nájdete tu katedrálu San Christobal de la Habana a koloniálnej pevnosť Castillo de la Real Fuerza, symbol mesta, bronzová prápor La Giraldilla, Fontánu levov, Basilicata del Cobre, Národné vedecko-technickú knižnica, triedu Calle Obispo, preslávenú pobytom Ernesta Hemingwaya, Mestské múzeum Palacio de los Capitanes a Národnú botanickú záhradu, ktorá sa rozprestiera na ploche 600 ha a nájdete tu oi pôvodnú kvetenu. Ak máte radi karnevaly, navštívte bulvár Prado. Z hory Cabana na Vás pozerá 18m vysoká socha Ježiša.

Baracoa: hlavné mesto provincie Guantanamo, tu plantáže kokosových paliem, kakaovníkov a banánovníkov, kostol Nuestra Seňora de la Asunción, národný park Alejandro de Humboldt a Zoologico de Piedra.

Camagüey: hlavné mesto rovnomennej provincie, známe svojimi koloniálnymi budovami, preslávené najväčšie mangrovové močarinou v Karibiku, kde žijú kapustňáci, krokodíly, a mnoho druhov vtákov. Je tu aj prírodná rezervácia Guamá.

Cárdenas: mesto v provincii Matanzas preslávené sochou Krištofa Kolumba, bolo minulosti najvýznamnejším prístavom pre export cukrovej trstiny.

Guantanamo: vojenská námorná základňa v rovnomennej provincii, nachádza sa v zátoke Guantanámo.

Cienfuegos: hlavné mesto rovnomennej provincie, je tu múzeum národná plavby, kúpele Ciego Montego, park José Martí, a v okolí sú štátom chránené jaskyne sa stalagmity Cueva de Martín Infierno.

Holguín: mesto v provincii Holguín známej aj ako "Mesto parkov", nájdete tu aj múzeum prírodnej histórie, katedrálu San Isidoro, a pamätník Krištofa Kolumba. Blízkosti v Bahía de Naranjo nájdete akvárium s delfináriom.

Santiago de Cuba: hlavné mesto rovnomennej provincie a druhé najväčšie mesto Kuby. Leží v národnom parku Turquino na úpätí horských masívov Sierra del Cristal a sierra del Maestra. Historické jadro je pod ochranou UNESCO. Nachádza sa tu najstaršia palác na Kube - Casa de Diego Velázquez a pod ochranou UNESCO je aj najzachovalejšie španielska pevnosť Castillo de San Pedro de la Roca del Morro.

Trinidad: koloniálne mestečko v provincii Sancti Sparitus, nachádza sa tu najvyšší kubánsky vodopád El Caburní. Zaujímavými historickými pamiatkami sú kostol Santissima Trinidad, najväčšie kubánska katedrála, palác Cantero a rad múzeí.

Výlet môžete podniknúť do Údolia Viňales v provincii Pinar del Rio, kde sa nachádzajú krasové jaskyne a národný park pod ochranou UNESCO, kde sú mogoty, čo sú vápencové veže.

Pre milovníkov golfu je tu niekoľko golfových ihrísk, medzi najlepšie patrí El Varadero Golf Club a Havana Golf Club. Každé turistické stredisko aj potápačské centrum. Všetko vybavenie si môžete zapožičať.

Čo ochutnať: kubánska kuchyne zahŕňa kombináciu kuchyne španielskej, portugalskej a indiánske. Okrem bravčového. Hovädzieho a jahňacieho mäsa sa veľa používajú ryby a dary mora ako krevety, langusty alebo chobotnice. Na pitie sa často podáva kubánskej pivo, z nealkoholických nápojov sú obľúbené šťavy z cukrovej trstiny, melónov, manga apod

carne de caguama: mäso z morskej korytnačky

chicharritas: pečené slané banány

pasta de guayaba con queso: syr s pastou z guavy


Picadilly a la habanera: mleté ​​mäso po kubánskej

yuca con ajo: juka na cesnaku

Zdravotná starostlivosť: Zdravotná starostlivosť pre turistov je na veľmi dobrej úrovni, súčasne je tiež veľmi drahá. Nutnosťou je preto kvalitné cestovné poistenie a mali by ste si vziať so sebou dostatok liekov. Všetky platby, spojené s poskytnutím zdravotnej starostlivosti, sa hradí na mieste. Žiadne povinné očkovania Kuba nepožaduje, možno však odporučiť očkovanie proti žltačke typu A aj B a brušnému týfusu.

Bezpečnosť: Na Kube je pre turistov bezpečne, a to nielen kvôli veľkému počtu policajtov v turistických lokalitách, ale aj kvôli prísnym trestom. O niečo horšia je situácia v Havane. Odporúča sa nikam sám nechodiť po zotmení, nezapřádat s miestnymi debaty o politickej situácii a v žiadnom prípade od nich nebrať žiadne listy, balíky, zásielky apod

Exotická dovolenka Kuba, Zájazdy Kuba, Last Minute Kuba, Dovolenka v destinácii Kuba, Last minute zájazdy Kuba all inclusive, Dovolenka a zájazdy Kuba na last minute za výhodné ceny, Last minute Kuba, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov na Kubu na internete, Dovolenka Kuba je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd na Kubu vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Kuba je preslávená svojimi nádhernými belostnými plážami a priezračnou vodou s nádhernými koralmi a bohatým podmorským životom, Kuba je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, Kuba to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny.