Vyberte si zájazd - Tunisko< návrat zpět

Tunisko Djerba

Djerba je najväčším ostrovom severnej Afriky. Jeho rozloha je 520 km2 a má okolo 140 000 obyvateľov. Hlavným mestom ostrova je Houmt Souk. Na Djerbe sa nachádzajú luxusné hotelové komplexy, krásne pláže, čisté more aj množstvo historických pamiatok. Podľa starých bájí tu počas svojej dlhej plavby pristál samotný Odysseus, aby doplnil zásoby.

Prírodné podmienky: Djerba je ostrov veľmi rovinatý. Okrem ďatlových paliem je tu skôr typický charakter púštnej krajiny. Približne 100 km od Djerby začína Sahara. Najvyšším vrcholom je Dhahret Aadloun (54 m). Na severozápade sa nachádzajú lagúny, ktoré na jeseň využívajú vtáky, ako napr Bahniaky a plameniaky, k hniezdenia.

Djerba Explore Parc: najväčšia krokodília farma v Stredomorí. Je tu na 400 kusov krokodílov nílskych.

Ďalšie informácie: Na Djerbu sa môžete dostať troma spôsobmi: jednak sa tu nachádza medzinárodné letisko Airport Djerba Zarzis, ďalej trajektom z pevniny z mesta Jorf do prístavu Ajim situovanom na Djerbe a tretím spôsobom je po ceste, ktorá spája na juhovýchode Djerbu s pevninou.

Mena: tuniský dinár (TND), ktorý sa delí na 1 000 milimov.

Podnebie a počasie: Djerba sa nachádza v subtropickom páse, panuje tu príjemné prímorské podnebie a slnko tu svieti cez 300 dní v roku. Obdobie od mája do konca októbra je ideálny pre kúpanie v mori. Na rozdiel od pevniny Djerba miernejšie podnebie a tiež vyššiu vlhkosť vzduchu. V sezóne teploty prevyšujú 30 ° C, v zime sa ale málokedy dostanú pod 16 ° C.

Pláže: Djerba je preslávená svojimi dlhými piesočnatými plážami, ktoré tu majú väčšinou biely jemný piesok a sú lemované urasteným palmami. Tie najlepšie pláže sa nachádzajú na severe ostrova, napr. pláž Sidi Mehrez, blízkosti ktorej je golfové ihrisko s 27 jamkami - Djerba Golf Club. Väčšina pláží ponúka najrôznejšie vodné atrakcie, potápanie, plážový volejbal a ďalšie. Vstup do mora je pozvoľný, takže pláže na Djerbe vhodné aj pre rodiny s deťmi. O ich čistotu sa starajú zamestnanci hotela, ku ktorému daný úsek pláže patrí. Väčšina hotelov si tak svoje pláže udržuje v čistote. Ak vás prestane baviť leňošenie na pláži, môžete si požičať auto alebo skúter a sami si celý ostrov prejsť.

Pláž Seguia: pláž má misty kamenisté dno a nachádza sa na juhovýchodnom pobreží, je súčasťou turistického letoviska Aghir.

Sidi Yati: turistické letovisko so širokými piesočnatými plážami, ktoré majú kamenisté dno len výnimočne.

Turistické zaujímavosti: Djerba patrí medzi slovenskými turistami k najvyhľadávanejším turistickým destináciám. Okrem nádherných pláží, krásneho mora a príjemnej klímy sa tu môžete stretnúť aj s pár zaujímavosťami.

Houmt Souk: najväčšie mesto ostrova ležiace na severnom pobreží. Povestné je predovšetkým svojimi trhy. Rozsiahle trhovisko sa nachádza uprostred mesta a nájdete tu najrôznejšie obchodíky s najrozmanitejším tovarom, ako koberce, kožené výrobky, keramika atď, ďalej tu môžete stretnúť remeselníkov, obchodníkov a koná sa tu rybie dražba. Nájdete tu veľké množstvo mešít, napr mešitu Turkov a mešitu Cudzincov. Ďalšou veľmi často navštevovanou pamiatkou je pevnosť Borj el-Kebir.

Midoun: druhé najväčšie mesto na Djerbe. Je tu mnoho obchodíkov, kaviarní a mešít. Konajú sa tu trhy, kde zoženiete prakticky čokoľvek, či už ide o berberské šperky, koberčeky, oblečenie, keramiku, alebo aj plastové hračky.

Guellala: dedinka preslávená cca päťdesiatich hrnčiarskymi dielňami. Nachádza sa na južnej časti ostrova a žije tu najstaršia hrnčiarska komunita. Tradičná technika výroby sa zachovala dodnes.

El Riad: dedina, ktorá je domovom židovskej komunity. Židovským pútnickým miestom je synagóga La Grib, kde sa nachádza veľmi vzácny exemplár Starého zákona.

 

Lacná dovolenka Tunisko, Lacné zájazdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolenka v destinácii Tunisko, Last minute zájazdy Tunisko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Tuniska na internete, Dovolenka Tunisko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Tuniska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Tunisko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Tunisku nájdete krásna mora.