Vyberte si zájazd - Tunisko< návrat zpět

Tunisko Hammamet

Hammamet patrí k najobľúbenejším letoviskám v Tunisku. Pôvodne rybárske mestečko bolo v stredoveku obohnané hradbami. Nachádza sa na východnom pobreží v zálive Cap Bon, 65 km od hlavného mesta Tunisu a má zhruba 60 000 obyvateľov.

Hammamet si obľúbila celá rada známych osobností, ako napr Guy de Maupassant, Gustav Flaubert alebo Oskar Wilde.

Hammamet vynikajúcu strategickú polohu z hľadiska výletov. V blízkosti sa nachádza starobylé mesto Nabuel, kde sa každý piatok konajú trhy a stale tu žije hrnčiarska tradícia.

Pláže: Pláže v Hammametu teplé, vcelku čisté a obrátené k juhu. Tiahnu sa ako na východ, tak aj na západ. Pláž na východ dosahuje k starovekému mestečku Nabuel. Pláž je piesočná, asi 10 km dlhá a široká 30 - 50 m lemovanou je palmami. Pláž na západ dosahuje k letovisku Yasmine Hammamet. Je tiež piesočná, ale o niečo širšie, cca 50 - 80 m Obe pláže majú pozvoľný vstup do vody.

Za menší poplatok si môžete zahrať tenis, alebo skúsiť niektorý z celej rady najrôznejších vodných športov.

Nachádzajú sa tu aj golfové ihriská s 18 jamkami, ktorá patrí k najväčším v Tunisku.

Turistické zaujímavosti: Určite by ste nemali vynechať návštevu Mediny - Starého mesta, kde nájdete množstvo obchodíkov, zábavných podnikov, reštaurácií a barov. Bola vystavaná Arabmi v 10. storočia. Nachádza sa tu take niekoľko mešít, napr Veľká mešita a mešita Sidi - Gailani.

Centre Culturel International: kultúrne stredisko, ktoré vzniklo z bývalej vily milionára Georga Sebastiana. Konajú sa tu festivaly a divadelné predstavenia.

Carthage Land: veľký zábavný park s mnohými atrakciami, kde si na svoje prídu ako malí, tak aj veľkí. Nájdete tu aquapark, cirkusový labyrint a mnoho rozprávkových postavičiek.

Fatma: obľúbená reštaurácia, kde sa môžete tešiť nielen na miestnej, ale aj francúzsku kuchyňu.

 

Lacná dovolenka Tunisko, Lacné zájazdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolenka v destinácii Tunisko, Last minute zájazdy Tunisko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Tuniska na internete, Dovolenka Tunisko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Tuniska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Tunisko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Tunisku nájdete krásna mora.