Vyberte si zájazd - VenezuelaVenezuela

Venezuela - všeobecné informácie

Venezuela, ktorej oficiálny názov je Venezuelská republika (República Bolivariana de Venezuela), je krajina na severe Južnej Ameriky. Susedí na Z s Kolumbiou, na J s Brazíliou, na V s Guyanou a na S ju obmýva Karibské more. Venezuelu charakterizujú prekrásne belostné pláže, tropické dažďové pralesy, rieka Orinoko aj zasnežené vrcholky karibských Ánd. Väčšina obyvateľov sa hlási ku katolíckemu náboženstvu. Štátnym jazykom je španielčina.

Prírodné podmienky: krajina je typická veľkolepou faunou i flórou, a jej územie môžeme rozdeliť na tri regióny: pásmo Ánd, orinockej nížinu a Guyanská vysočina. Medzi najnavštevovanejšie prírodné úkazy patrí Salto Angel (Anjelské vodopády) - najväčší vodopád na svete nachádzajúci sa v národnom parku Canaima. Je vysoký 979m, a je pomenovaný podľa amerického pilota Jimmieho Angela.

Rio Orinoko: delta Orinoka, ktorá je ideálnym miestom na spoznávanie divokej venezuelskej prírody. Je jednou z najväčších delt na svete, pri meste Barrancas šírku 38 km. Nezabudnuteľným zážitkom výlety po kanáloch delty.

Los Roques: súostrovie nachádzajúce sa pol hodinu letu od Caracasu. Súostrovie tvorí zhruba 50 ostrovov a 200 ostrovčekov, z ktorých je väčšina neobývaná. Vyskytuje sa tu mnoho vzácnych živočíchov, ako je potrebné kareta obrovská. Prekrásne koralové útesy priamo nabádajú na potápanie a ponúka nezabudnuteľný a úchvatný zážitok.

Margarita: známa ako Perla Karibiku, je turisticky obľúbeným ostrovom v Karibskom mori. Margarita, ostrovy Coche, Cubagua a ostrovčeky Los Frailes tvoria spoločne ostrovný štát Venezuely zvaný Nová Esparta. Na svoje si tu prídu milovníci surfovania, potápania, windsurfingu i kitesurfingu. Medzi obľúbené atrakcie patrí aj plávanie s delfínmi a populárne sú aj zábavné parky Parque del Agua a Diverland.

Roraima: venezuelská stolová hora vysoká 2810 m V jej blízkosti sa nachádza rozsiahly jaskynný systém s 2. najdlhší kremencovú jaskýň na svete.

Andy: tiahnu sa pri západnom pobreží, a nachádza sa tu najvyššia hora Venezuely Pico Bolívar (5007 mnm). Na horu Pico Espejo (4765 mnm) vedie najvyššiu lanovka na svete, ktorá vedie z mesta Mérida, ležiace vo výške 1650 m Je dlhá približne 12, 5 km a cesta na vrchol trvá cca hodinku. Odtiaľ sa môžete vydať k obrovskému jazeru Maracaibo, do ktorého ústi na 130 riek. V jeho blízkosti sa nachádza aj národný park.

Ďalšie informácie: občan SR sa môže ako turista zdržiavať na území Venezuely po dobu 90 dní s platným cestovným pasom a bezplatnú turistickou kartou DEX-2, ktorú dostane buď v lietadle, alebo pri vstupe do krajiny.

Mena: menou je bolívar, čiže Bolívar Fuerte (VEF alebo i BSF) deliace sa na 100 centavos. Za jeden USD dostanete v priemere 4.6 - 6,3 BSF.

Podnebie a počasie: Venezuela tropické podnebie s vlhkým letom a obdobím sucha. Obdobie sucha je zhruba od novembra do apríla, obdobie dažďov od mája do októbra. So vzrastajúcou výškou teplota klesá, a to o 6 ° C na 1000m. Ideálnou dobou na cestovanie je obdobie od januára do apríla. Priemerné ročné teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 ° C.

Turistické zaujímavosti: Caracas: hlavné mesto Venezuely. Jadrom mesta je historická oblasť okolo Plaza Bolívar, na námestí stojí socha Bolívara a kúsok od Bolívarova rodiska (Plaza El Venezolana) stojí Kapitol, kde je uložená Deklarácie nezávislosti. Pozostatky Bolívara sú uložené v Národnom panteónu. Okolo Plaza Los Museos sa nachádza centrum múzeí, v blízkosti námestia sa nachádza Národná galéria.

Maracay: turistickou atrakciou je Bolívarova námestie a divadlo Teatro de la Opera, svätostánok Madre Maríade San José, maracayská katedrála, múzeum Museo de Historia a Museo de Antropologia. Obľúbenou atrakciou je aj zoologická záhrada a aviatické múzeum.

Canaima: dedina indiánskeho kmeňa Pemón, v ktorej okolí sú vodopády na pozadí stolových hôr.

Coro: nachádza sa na polostrove Paraguana, a jeho historické centrum je pod ochranou UNESCO.

Cuidad Guayama: leží na soutokmu Orinoka a Caroní. tu tri národné parky - Cachamay, Loefling a Llovizna. Neďaleko sa nachádza mestečko El Dorado, v blízkosti ktorého je aj najprísnejšie strážená väznica vo Venezuele.

Zdravotná starostlivosť: štátne zariadenia na nízkej úrovni, vyššiu úroveň majú súkromná centra. Kvalitné zdravotné poistenie je absolútnou nutnosťou. Všetky poplatky, spojené so zdravotnou starostlivosťou, sa hradí na mieste a v prípade, že pri sebe nebudete mať dostatočnú hotovosť alebo medzinárodnú platobnú kartu, môže sa Vám kľudne stať, že Vás neošetria ani v ohrození života. Povinné očkovanie sa nevyžaduje, ale je veľmi doporučované o očkovaní proti žltej zimnici, ktoré sa vyskytuje enzooticky, ďalej sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A aj B, tetanu a aj brušnému týfusu, meningokokovej meningitíde, v určitých oblastiach aj očkovanie proti besnote a malárii. U cestovateľov nad 40 rokov aj očkovanie proti záškrtu.

Bezpečnosť: v krajine je vysoká kriminalita, preto turisti musia venovať zvýšenú pozornosť aktuálnym oznámením týkajúcich sa bezpečnosti. Neodporúča sa nosiť viditeľne cenné šperky, pohybovať sa po Caracase po zotmení, navštevovať okrajové štvrte Caracase v akejkoľvek dennej dobe, pozor si treba dať aj na cennosti v hotelovej izbe a častá prepadnutia z motocykla.

 

Exotická dovolenka Venezuela, Zájazdy Venezuela, Last Minute Venezuela. Dovolenka v destinácii Venezuela, Last minute zájazdy Venezuela all inclusive, Dovolenka a zájazdy Venezuela na last minute za výhodné ceny, Last minute Venezuela, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Venezuely na internete, Dovolenka Venezuela je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Venezuely vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Venezuela to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny, Venezuela patrí kilometre dlhé, piesočné pláže Karibiku, zasnežené vrcholky Ánd, najvyšší vodopád na svete Salto Angel , tropické dažďové pralesy, Venezuela je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.