Vyberte si zájazd - Egypt< návrat zpět

Egypt Hurghada

Hurghada je jedno z najobľúbenejších egyptských turistických letovísk na pobreží Červeného mora. Každým rokom ju navštívi okolo milióna turistov z celého sveta. Turisti ju navštevujú predovšetkým kvôli jej nádherným plážam a podmorským útesom, ktoré oplývajú neobyčajným podmorským bohatstvom a tak rajom pre potápačov. Žije tu okolo 65 000 stálych obyvateľov. Hurghada leží na pobreží Červeného mora. Táto bývalá malá rybárska dedina začala v sedemdesiatych rokoch budovať turistické centrá s hotely a od osemdesiatych rokov sem začali prúdiť davy turistov. Miestne hotely ponúkajú nadštandardné služby, či už sa jedná o fitness centrá, požičovne bicyklov, jácht, motorových člnov alebo wellnes služby. Hurghada zároveň vynikajúcu strategickú polohu, ak sa chystáte navštíviť niektoré z pamiatok, ako je Luxor, Karnak, Údolie kráľov, pyramídy v Gíze alebo Káhira.

Ďalšie informácie: Do Hurghady sa dostanete lietadlom zhruba za päť hodín. Nachádza sa tu medzinárodné letisko Hurghada International Airport. Turisti, ktorý zatužia po českej kuchyni, by nemali zabudnúť navštíviť reštauráciu Praha v Sakkala, ktoré sa nachádza neďaleko hotela Bella Vista.

Výlety: Pokiaľ Vás prestane baviť leňošenie na pláži, môžete si vyskúšať niektorý z nepreberné ponuky vodných športov, či už sa jedná o potápanie, windsurfing, jazdu na banáne, jazdu na člnoch, a podobne. Vyskúšať si môžete aj jazdu na ťavách, štvorkolkách alebo výlet do púšte. Veľmi obľúbeným je aj výlet na ponorkách s preskleným dnom, kedy môžete obdivovať krásu a rozmanitosť podmorského sveta. V centre starej Hurghady môžete navštíviť aj typický arabský bazár, koptský kostol, alebo múzeum morskej biológie. Nachádza sa tu aj najväčšia egyptský akvaparky Titanik. Problémom je bohužiaľ návšteva egyptských mešít, pretože v Hurghade nie je oficiálne turistom vstup do mešít povolený. Za šnorchlovaním sa môžete vydať na neďaleký malebný ostrov Giftun.

Pobrežie Hurghady číta neuveriteľných 90 km. Najsevernejšie sa nachádza El Gouna, skôr oddelená od centra Hurghady púští a pobrežným pásom. Teraz tu vyrastajú nové hotely a turistické strediská. Na severe sa tiež nachádza El Dahar: najstaršia časť Hurghady. Na neho nadväzuje Sakkala, od nej sa na juh tiahne Villa Road a asi 10 km od Sakkaly leží oblasť plná hotelových centier, ktorá siaha k oblasti Sahl Hashees, za ktorej leží Makadi.

Počasie: Klíma v Hurghade osciluje medzi subtropickým a typicky púštnym. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 25 ° C, vďaka čomu sa stala jedným z najobľúbenejších letovísk navštevované turistami po celý rok. V období od mája do septembra sa teploty pohybujú okolo 30 ° C, v júli a v auguste môžu dosiahnuť k 40 ° C. Ani v noci sa neochladíte, pretože teploty sa drží okolo 25 ° C. V ďalšom období, teda v októbri, novembri, marci a apríli dosahujú denné teploty približne 35 ° C, nočné klesajú ku 20 ° C. V tomto období sa tu vyskytuje vyššia vlhkosť vzduchu, vlhkosť sa pohybuje okolo 50 - 60%. V decembri, januári a februári je najchladnejšie. V decembri síce občas môže teplota povylézt až ku 30 ° C, v januári sa však pohybuje okolo 25 ° C cez deň, v noci klesá k 15 ° C. V zime sa teplota vody pohybuje okolo 20, max 25 ° C, v lete je však podstatne teplejšie. Nepríjemné horúce vetry z juhu, ktoré sem v marci a v apríli prinášajú vysoké teploty a piesočné búrky.

Pláže: Pláže v Hurghade majú väčšinou piesočné podložie, za koralovými útesmi sa musíte vydať hlbšie do mora. Nevýhodou je preplnenosť pláží, ktorá ide ruka v ruke s obľúbenosťou tohto rezortu. Medzi najobľúbenejšie pláže patria:

Pláž Sekalla: Delí sa na severnej, strednej a južnej. Severná časť je asi 900 m dlhá a 100 m široká, jemný piesok a bielu farbu, a v okolí rastú krásne palmy. Stredná časť sa nachádza v blízkosti starého mesta, je dlhá 630 ma široká iba 10 m, má jemný žltý piesok. Južná časť je dlhá 1 100 ma široká 15 m hrubý žltý piesok a je východiskovým bodom pre potápačov.

Pláž El Tabia: nachádza sa na okraji Hurghady, delí sa na severnú a južnú časť. Severná časť meria 1 700 ma je široká 100 m, more je dostupné po lávkach. Južná časť je dlhá 950 ma je široká 10 m, more je dostupné po schodoch a lávkach.

Pláž Magawish: delí sa na tri časti, severnej, južnej a strednej Severná časť meria 1 600 ma je široká 35 ma je obklopená palmami. Stredná časť je dlhá 4 200 ma široká 35 m, má jemný, miestami hrubý žltý piesok a je ideálny na obľúbený šport kitesurfing. Južná časť je dlhá takmer 7 km a široká 100 m hrubý žltý piesok s okruhliakmi a more je dostupné po lávkach.

 

Lacná dovolenka Egypt, Lacné zájazdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviská: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolenka v destinácii Egypt, Last minute zájazdy Egypt all inclusive, Dovolenka a zájazdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute egypt, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Egypta na internete, Dovolenka Egypt je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Egypta vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Egypt je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Egypte nájdete krásna mora.