Vyberte si zájazd - Tunisko< návrat zpět

Tunisko Monastir

Monastir je pobrežné tuniské mesto ležiace vo východnej časti Tunise pri brehu Stredozemného mora. Žije tu približne 41 000 obyvateľov. Z pôvodne malého mestečka je teraz Monastir jedným z najkrajších a najobľúbenejších tuniských letovísk.

Ďalšie informácie: Z mesta jazdia pravidelné autobusové linky do obľúbeného letoviska Sousse. Pre milovníkov golfu sa v blízkosti mesta nachádzajú aj golfové ihriská. Hotelové komplexy ponúkajú vysoký komfort služieb, naviac prakticky všetky hotely v bezprostrednej blízkosti pláže.

Pláže: Nádherné pláže ponúkajú celý rad vodných športov od potápania, windsurfingu po vodné lyžovanie. Pláže majú biely jemný piesok a pozvoľný vstup do mora. Najdlhšia pláž je asi desať km dlhá, lemovaná palmami a zasahuje od Monastiru k mestečku Sousse.

Turistické zaujímavosti: Najvýznamnejšou pamiatkou je moslimské opevnenia Ribat, ktoré bolo postavené v 8. storočia na ochranu pred dobyvateľmi.

Mauzóleum: V Monastire sa narodil prvý tuniský prezident Habíb Burgiba, ktorého mauzóleum sa tu nachádza.

Medina: Pôvodná časť starého mesta.

Charaga: Nádherná starobylá štvrť.

Národný palác: Nádherný palác, ktorý nechal vystavať prvý prezident Habíb Burgib
a.

 

Lacná dovolenka Tunisko, Lacné zájazdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolenka v destinácii Tunisko, Last minute zájazdy Tunisko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Tuniska na internete, Dovolenka Tunisko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Tuniska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Tunisko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Tunisku nájdete krásna mora.