Vyberte si zájazd - KapverdyKapverdy

Kapverdské ostrovy čiže Kapverdy africkým ostrovným štátom. Nachádzajú sa uprostred Atlantického oceánu, 450 km západne od Senegalu. Tvorí je 10 ostrovov, z ktorých je 9 obývaných, a 5 malých ostrovčekov, ktoré tvoria dva celky, ktoré sa odlišujú podľa toho, v akej polohe sú vzhľadom k prevládajúcim vetrom.
 

  1.      Náveternej, severná súostrovia: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista
  2.      Záveternej, južná súostrovia: Maio, Santiago, Fogo, Brava


Ostrovy aj ostrovčeky vulkanického pôvodu, ale jedinou aktívnou sopkou je Mount Fogo na ostrove Fogo, ktorý v roku 1985 vybuchol naposledy.

Názov Kapverdy je podľa polostrova Cap - Vert, čo vo francúzštine znamená "zelený mys". Hlavným lákadlom prekrásne pláže, priezračné more s bohatým podmorským životom a tiež - vzhľadom k celoročným vetrom - pasátom - tu vynikajúce podmienky pre plachtenie a windsurfing.

Prírodné podmienky: Ostrovy sú pomerne rôznorodé. Na niektorých nájdete belostné pláže, na iných naopak vyprahnutú krajinu, inde zas môžete nájsť prekrásnu prírodu, strmé hory a hlboké údolia.

Obľúbené ostrovy:

Sal: je turistickým centrom krajiny a nachádza sa tu tiež jediné medzinárodné letisko. Ponúka jedny z najlepších pláží a tiež jedny z najlepších lokalít pre potápanie. Nachádza sa tu Pedra de Lume, bývalý sopečný kráter a súčasnej soľné jazero, ktorého liečivé účinky sú porovnateľné s Mŕtvym morom. Na ostrove môžete okrem leňošenia na belostných plážach využiť niektoré z celého radu ponúkaných služieb a športov. tu vynikajúce podmienky pre surfovanie, parasailing a kitesurfing, potápanie, alebo jazdy na terénnych vozíkoch.

Boa Vista: ostrov síce nie je moc veľký, ale ponúka prekrásne belostné pláže v dĺžke asi 55 km, a priezračné more. Je najvýchodnejším ostrovom Kapverd, nachádza sa tu ohrozené druhy korytnačiek, je tu štvrtá najväčšia populácia korytnačiek na svete. Jeho meno v portugalčine znamená "dobrý pohľad". Vďaka veľkému množstvu korálov a potopeným korábům je toto miesto rajom pre potápačov.

Santiago: je najväčším ostrovom (991 km2) a zároveň najľudnatejším (220 000 obyvateľov). Nachádza sa tu pevnosť Cidade Velha, pevnosť svätého Filipa, a trhovisko a nádherná botanická záhrada Sao Jorge Órganos. V máji sa tu koná každoročný festival Gamboa. Povrch ostrova je hornatý, klíma je na východnom pobreží a vo vnútrozemí vlhkejšie než na južnom a juhovýchodnom pobreží, ktoré je pomerne suché.

Sao Vicente: pustý a pomerne vyprahnutý ostrov, ktorý je preslávený vďaka každoročným festivalom v meste Mindelo. Tieto festivaly sú hneď po brazílskych považované za najokázalejších. Navštíviť môžete aj malebnú zátoku Baia das Gatas.

Ďalšie informácie: Úradným jazykom je portugalčina. Doba letu z Bratislavy trvá približne 5, 5 hod K cestovanie na Kapverdy potrebujete okrem platného pasu aj víza, ktoré Vám zabezpečia Vaša cestovná kancelária. Ak cestujete na vlastné triko, môžete ho získať na konzulárnom oddelení Kapverd v Berlíne alebo v Lisabone, čo sa zariadiť odo internet. Ďalšou možnosťou je zariadiť si ho na mieste, za čo sa ale platí pomerne dosť. Na Kapverdských ostrovoch nefunguje roaming, ale fungujú tu internetové kaviarne a niekoľko telefónnych ústrední, kde sa platí buď Escudo, alebo môžete použiť kartu Visa.

Mena: Kapversdské escudo (CVE), avšak všade môžete platiť eurom. 1 euro = 110 escudo.

Podnebie a počasie: Klíma je suché, horúce a vďaka pasátom aj celkom veterné. Teplota sa celoročne pohybuje priemerne od 24 ° C do 30 ° C. Teplota mora spravidla nikdy neklesá pod 22 ° C.

Turistické zaujímavosti: Okrem nádherných pláží a bohatého podmorského života disponujú Kapverdy aj bohatou históriou. Nemali by ste zabudnúť navštíviť:

Praia: hlavné mesto Kapverd, nachádza sa na ostrove Santiago. Praia je tiež významným obchodným centrom a prístavom. Navštíviť môžete Národopisné múzeum, Národný historický archív, prezidentský palác alebo námestí Albuquerque.

Mindelo: druhé najväčšie mesto Kapverd, kultúrne centrum, nachádza sa tu Palác ľudu alebo radnice, naviac tu dve veľké pláže.

Cidade Velha: najstaršie mesto Kapverd, je súčasťou svetového dedičstva UNESCO, dominantou je pevnosť Real Forte de São Filipe z roku 1590.

Čo ochutnať: Keď už ste na Kapverdách, nemali by ste vynechať špeciality kapverdské kuchyne.

Cachupa: tradičné kapverdské jedlo z fazule, kukurice a sladkých zemiakov, podáva sa najčastejšie s rybou.

Tchassina: solené kozie mäso.

Grogue: pálenka z ovocia a cukrovej trstiny.

Pivo Sagres: ľahké portugalskej pivo.

Zdravotná starostlivosť: Kapverdy nevyžadujú žiadne povinné očkovania, len v niektorých oblastiach sa odporúča očkovanie proti detskej obrne, žltej zimnici, brušnému týfusu a štandardne proti žltačke typu A aj B. Zdravotníctvo na Kapverdách je na dobrej úrovni. Nevyhnutnosťou je dobré poistenie. Voda z vodovodu obsahuje veľké množstvo solí a nie je na pitie vhodná, je teda nutné používať vodu balenú.

Bezpečnosť: Kapverdy sú považované za bezpečnú destináciu. Dôležité sú nasledujúce telefónne čísla: 131 (ambulancie), 87 (hasiči), 132 (polícia)
.

 

Exotická dovolenka Kapverdy, Zájazdy Kapverdy, Last Minute Kapverdy, Dovolenka v destinácii Kapverdy, Last minute zájazdy Kapverdy all inclusive, Dovolenka a zájazdy Kapverdy na last minute za výhodné ceny, Last minute Kapverdy, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov na Kapverdy na internete, Dovolenka Kapverdy je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd na Kapverdy vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Kapverdské ostrovy: severná súostrovia: Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista, Kapverdské ostrovy: južná súostrovia: Maio, Santiago, Fogo, Brava, na Kapverdských ostrovoch nájdete krásne moria, Kapverdy krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. Kapverdy to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny.