Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Pamukale

Pamukale, v preklade Bavlnený hrad, sa nachádza sa v ázijskej časti Turecka, blízko mesta Denzil.

Jedná sa o veľmi vzácnu a naprosto jedinečnú prírodnú oblasť pokrytú bielym travertínom - zrazeninou, tvorenú z minerálnej vody stekajúcej po skale. Travertín tu počas tisícročí vytvoril mnohé kaskády a jazierka. V mieste Pamukale je tektonický zlom, a práve preto tu na povrch vytekajú minerálne na vápnik bohaté pramene.

Vďaka svojej obľúbenosti a množstvo návštevníkov majú turisti zaistené, že sa k nemu dostanú prakticky odkiaľkoľvek. Prístupný je nielen z Tureckej ale aj Egejské riviéry a navyše v jeho blízkosti leží obľúbené turistické letovisko Fethyie.

Vstup do areálu je z mesta Pamukkale a je za poplatok. Aby sa zabránilo poškodzovaniu terás, musia všetci návštevníci chodiť bosí.

Ďalšie unikátne súčasťou tejto oblasti je Hierapolis, bývalé antické mesto, z ktorého sa do dnešných dní zachovalo antické divadlo, zatiaľ čo z mesta ostali len zvyšky antických stĺpov a ruín. Mesto bolo a stále je vyhľadávané pre svoje liečivé termálne pramene, takže aj dnes sa môžeme kúpať v miestnych rímskych kúpeľoch. V minulosti bolo možné vykúpať sa v Pamukale v podstate kdekoľvek, dnes už len tam, kde je to výslovne povolené.

 

Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.