Vyberte si Váš zájazd do Grécka


Grécko

Grécko - všeobecné informácie

Grécko patrí medzi najatraktívnejších a najnavštevovanejšie krajiny v Európe. Helénska republika (Elliniki Dimokratia) síce patrí po ekonomickej stránke k najzaostalejším štátom Európskej únie, napriek tomu ju ročne navštívi milióny turistov. V Grécku sa totiž snúbi prekrásna príroda spolu s nádhernými antickými pamiatkami, ktoré patria k hlavným lákadlám Grécka. A je to práve Grécko, kde kultúrne korene väčšina Európy.

Poloha: Grécko sa nachádza v južnej Európe na Balkánskom polostrove, a je obmývané ako Stredozemným a Egejským, tak aj Jónskym morom. Najobľúbenejšie prímorské letoviská ležia na ostrovoch Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Na každom z ostrovov sa môžeme tešiť na jedinečné prírodné rozmanité podmienky a atraktívne turistické zaujímavosťami. Na svoje si príde úplne každý, či už je to milovník tichých odľahlých pláží, rušného nočného života, surfovanie na divokých vlnách, rovnako ako rodiny s deťmi. Stačí si len vybrať ten pravý ostrov a krásna dovolenka môže začať.
 
Pamiatky: Grécko je pre milovníkov histórie, a zvlášť tej starovekej, tým ideálnym miestom. Hlavné mesto Grécka - Atény patrí k najnavštevovanejším miestam práve vďaka svojim pamiatkam. Atény, nad ktorými sa týči antická Akropola, by v žiadnom prípade nikto, kto sa zaujíma o históriu, nemal opomenúť. Okrem Akropoly s hlavným chrámom Parthenonom, sa tu nachádzajú ďalšie skvosty, ako je napríklad Dionýzov amfiteáter, Olympeion či Hadriánov oblúk. Okrem antických pamiatok tu nájdete tiež veľké množstvo byzantských pamätihodností, za všetky môžeme menovať byzantské kostoly v štvrti Plaka apod.

Počasie: V auguste, kedy prebieha v Grécku hlavná sezóna, presahujú teploty aj 38 ° C. Ideálnou dobou pre návštevu Grécka je nielen leto, ale aj jar a jeseň, kedy je príjemné teplé počasie. Oproti tomu návštevu horských oblastí je lepšie odložiť na koniec mája. V tomto období totiž konečne roztápá sneh a chodníky zas priechodné.

 

 

Lacná dovolenka Grécko, lacné zájazd Grécko, Last Minute Grécko, Dovolenka v destinácii Grécko, Last minute zájazdy Grécko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Grécko na last minute za výhodné ceny, Last minute Grécko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Grécka na internete, Dovolenka Grécko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Grécka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Grécko - krajina mnohých ostrovov. Grécko sa nachádza v južnej Európe na Balkánskom polostrove, a je obmývané ako Stredozemným a Egejským, tak aj Iónskym morom. V Grécku sa zoznámite s jedinečnou kultúrou a zvykmi. Grécke ostrovy - Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Grécko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.