Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Alanya

Prístavné mesto Alanya je príjemným letoviskom Tureckej riviéry. Leží v Antalyjské provincii na brehu Stredozemného mora. Mesto obýva približne 90 tisíc obyvateľov a nachádza sa tu niekoľko nádherných pláží ocenených Modrou vlajkou EU.Za zmienku stojí napríklad Kleopatrina pláž, ktorá sa nachádza priamo v meste. Je to malá pláž s drobnými kamienkami. Pláž ponúka nepreberné množstvo športových aktivít, kde si vyberie každý bez rozdielu veku.

Hneď vedľa nej sa nachádza pláž Damlatas, ktorá bola pomenovaná podľa jaskyňe Damlatas, objavené v roku 1948. Jaskyňa stabilnú teplotu 22 stupňov a vysokú vlhkosť, navyše sa potvrdili liečivé účinky jej klímy, predovšetkým na horné dýchacie cesty a ťažkosti spojené s astmou. Vnútri jaskyne stalagmity a stalaktity. Kto rád jaskyne, môže ďalšie tri navštíviť vyhliadkovou loďou. Pod polostrovom je Pirátska jaskyne, kde podľa povesti ukrývali piráti svoje zajatkyňa, druhou je jaskyňa milencov a tretí je Fosforeskujúce jaskyne.

Hlavné a úplne neprehliadnuteľnou dominantou tohto mesta je stredoveká pevnosť obohnaná šesťmetrovým hradbami. Pevnosť 83 veží a 140 bášt. Súčasťou pevnosti je aj malý byzantský kostolík.

Symbolom mesta je oktagonálna Červená veža, v prízemí ktorej sa nachádzala cisterna slúžiaca ako zásobáreň vody. Veža je 33 m vysoká a každá múr je dlhá 12,5 m Teraz sú jej priestory využívané etnografickým múzeom.Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.