Vyberte si zájazd - Egypt< návrat zpět

Egypt Sharm El Sheik

Sharm El Sheik je jedným z najpopulárnejších egyptských rezortov. Nachádza sa na juhu Sinajského polostrova. Táto pôvodne beduínska dedinka počas nepokojnej politickej situácie na Sinaji získala prezývku "Mesto mieru", pretože sa tu konali mierové rozhovory. V roku 1982 bol Sharm El Sheikh navrátený Izraelom Egyptu. Hlavným lákadlom, prečo tu tráviť dovolenku, vynikajúce podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Nachádza sa tu mnoho luxusných hotelových centier s bohatým športovým zázemím ako pre milovníkov najrôznejších druhov vodných športov, tak aj pre milovníkov golfu, ktorí môžu využiť krásne 18 jamkové golfové ihrisko Jolie Ville Golf Resort. Nachádzajú sa tu tiež sírne kúpele, ktoré majú blahodarný vplyv na kožné a reumatické choroby.

Prírodné podmienky: Sharm El Sheik ponúka príjemnú klímu, prekrásne koralové útesy a jedinečnú prírodu. Nádherný koralový útes sa tiahne pár desiatok metrov od brehu v dĺžke takmer 80 km do Akabského zálivu. Niektoré hotely však majú ku koralovému útesu priamy prístup, preto si aj začiatočníci môžu užiť krásy bohatej morskej fauny a flóry vďaka šnorchlovanie. Nutnosťou však kvalitné topánky do vody. Na pozadí Sharm El Sheikhu sa tiež rozkladajú červené horské masívy a rozľahlá púšť.

Ras Mohamed: jeden z piatich sinajských národných parkov leží 30 km od Sharm El Sheikhu, predstavuje dokonalý raj pre potápačov. Môžete tu nájsť divukrásnej koralové útesy s bohatým podmorským životom. Vidieť tu môžete stovky druhov pestrofarebných rýb, žralokmi čiernoplutvý, barakudy, manty obrovské alebo aj morské korytnačky. Najznámejšími útesy je napr útes Yolanda, pomenovaný podľa námornej lode, ktorá tu stroskotala v roku 1981 a Žraločia útesy. V parku tiež môžete vidieť kozorožcov, gazely a mnoho druhov hniezdiacich vtákov. Nachádza sa tu aj porasty mangrovníkov a pobrežné duny.

Zátoka Naama Bay: nádherná zátoka, ktorá je aj súčasne centrom Sharm El Sheikhu, tu situované najluxusnejšie hotely, mnohé reštaurácie, bary a môžete tu podniknúť niektorú z mnohých ponúkaných aktivít.

Potápanie: Potápanie je hlavnou devízou Sharm El Sheikhu. Populárnymi miestami je napr:

Thistlegom: vrak britskej vojenskej zásobovacej lodi, ktorú ročne navštívi tisíce potápačov. Loď bola potopená v roku 1941 po nálete bombardéra. Viezla najrôznejšie vojenský materiál, nákladné vagóny, tanky, motorky, autá, atď, čo doteraz môžete pod vodou uvidieť. Nachádza sa približne 3,5 hod plavby loďou od Sharm El Sheikhu a je určená pre stredne pokročilých potápačov.

Tiran Island: lodný výlet, kde Vás čakajú nádherné koralové útesy.

Zábava: Turistický ruch je hlavným príjmom Sharm El Sheikhu, preto je o hostí náležite postarané. Hoci si Sharm El Sheikh snaží uchovať arabský štýl, milovníci nočného života si tu tiež prídu na svoje. Užiť si môžu v mnohých zábavných centrách, baroch, diskotékach, kultúrnych strediskách alebo nočných baroch.

Delfinárium: jediné delfinárium v Sharm El Sheikhu ponúka neopakovateľnú zábavu ako pre malé, tak aj veľké. Návštevu môžete podniknúť každý deň a všetci delfíny, ktorí tu účinkujú, sa narodili v zajatí.

Pokiaľ Vás prestane baviť potápanie, môžete podniknúť nezabudnuteľnú cestu do púštneho safari buď na hrbu ťavu, v džípe alebo aj na štvorkolkách. Sharm El Sheikh aj výbornú strategickú polohu, ak chcete navštíviť niektorú z kultúrnych pamiatok, ako je kláštor svätej Kataríny, môžete aj podniknúť nočný výstup na horu Sinaj a pokochať sa neopakovateľným východom slnka. V okolí sa nachádza mnoho malých beduínskych dediniek, ktorých návšteva tiež stojí za to.

Počasie a podnebie: Podnebie v Sharm El Sheikhu je subtropické. Najvyššie teploty vzduchu sa v lete pohybujú okolo 38 ° C, teploty mora okolo 28 ° C. V zime sa denné teploty pohybujú okolo 20 ° C, teplota mora okolo 21 ° C.

 

Lacná dovolenka Egypt, Lacné zájazdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviská: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolenka v destinácii Egypt, Last minute zájazdy Egypt all inclusive, Dovolenka a zájazdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute egypt, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Egypta na internete, Dovolenka Egypt je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Egypta vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Egypt je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Egypte nájdete krásna mora.