Vyberete si zájazd - SAE< návrat zpět

Emirát Abu Dhabi

Abu Dhabi je jedným zo siedmich emirátov SAE. Emirát leží pri Perzského zálivu a jeho hlavným mestom je rovnomenné mesto, ktorý má 1,5 milióna obyvateľov a nachádza sa v blízkosti medzinárodného letiska. Abu Dhabi je najväčším a zrejme najobľúbenejším emirátom. Abu Dhabi je tiež najľudnatejším emirátom a vďaka nálezu ropy, ktorá bola nájdená v roku 1958, aj najbohatším.

Prírodné podmienky: Emirát sa rozdeľuje na východné a západné pobrežie, hlavným mestom východného pobrežia je Al Ain. K emirátu patrí navyše na 200 malých ostrovov a ostrovčekov. Väčšinu povrchu emirátu zaberá púšť - okrem oáz Al Ain a Liwa, preto vládcovia Abu Dhabi nechali vysadiť na 200 miliónov stromov a začali púšť zalesňovať. Veľa pláží a ostrovov patrí pod ochranu UNESCO, pretože tu žijú kolónie kormorána arabského a je tu domov takmer 90% populácie orla morského v Perzskom zálive.

Podnebie a počasie: Teplota vzduchu sa priemerne pohybuje od decembra do marca medzi 23 - 27 ° C, teplota vody v rovnakom období je medzi 22 - 25 ° C. Od apríla do novembra sa teplota vzduchu drží priemerne okolo 30 - 39 ° C a teplota vody medzi 24 - 32 ° C.

Turistické zaujímavosti: Hlavné mesto Abu Dhabi je nielen hlavným mestom rovnomenného emirátu, ale aj celých SAE. Nájdete tu úctyhodné množstvo mešít. Ich počet sa pohybuje okolo 300 a mnoho z nich je na prvý pohľad ukryté pred zrakmi medzi modernými výškovými budovami. najväčšia je pri vjazde do mesta a pojme 20 000 veriacich. Navštíviť môžete oi aj starobylé paláce, palác Al - Husn z roku 1793, umelecké múzeá, alebo najstaršia štvrť Batin. Odpočinok nájdete v parkoch s vodotrysky, v alejách nádherných paliem, rovnako ako na plážach. Oddýchnu si môžete aj na umelo vybudovanom ostrove Lulu, kde je krásna romantická lagúna a umelé pláže s červeným pieskom. Corniche - malebná ulica plná zelene s dĺžkou 8 km, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia. Je ozvláštnená množstvom veľkých fontán rôznych tvarov. Na každom rohu nájdete aj tzv súky, čo sú tradičné arabské bazáre, z ktorých najznámejší je Zlatý trh.

Mesto Abu Dhabi je aj moderným prekvitajúcim mestom s veľkým množstvom moderných budov a futuristicky pojaté architektúry. Okrem sídla vlády tu sídli mnoho ropných spoločností. Vďaka peniazom z ropy tu vyrástli luxusné hotely, zábavné centrá a nákupné strediská. Ak by ste chceli vidieť mesto "ako na dlani", poskytne Vám hotel Hilton nádherný pohľad do okolia. Mesto sa nachádza na ostrove a od pevniny ho oddeľuje iba úzka morská šije a dva mosty: Al Ain Bridge a Al Maqta Bridge. Ostrov tvar písmena T.

Polostrov Breakwater: nachádza sa tu moderné nákupné centrá a luxusné reštaurácie. Je tu aj skanzen a predajňa tradičných výrobkov.

Pretekársky okruh Yas Marina Circuit: nachádza sa blízko Abu Dhabi a je súčasťou podniku formuly 1 od roku 2 009. Má 21 zákrut.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.