Vyberete si zájazd - SAE< návrat zpět

Emirát Sharjah

Sharjah ako o jediný z emirátov susedí so všetkými zvyšnými emirátmi a preto vynikajúcu strategickú polohu. Sharjah je tiež tým najprísnejším emirátom zo všetkých, kde sa môžete kvôli zlému oblečenie dostať aj do väzenia.

Prírodné podmienky: Sharjah je tretím najväčším emirátom zo všetkých. Rozkladá sa na ploche 2600 km2, a ako jediný pobrežie ako u Arabského, tak i Ománskeho zálivu. V minulosti bolo mesto Sharjah hlavným prístavom na juhu zálivu. Dodnes dôležitými bodmi exportu soľné bane a perly. Dnes je Sharjah dôležitým kultúrnym centrom, kde sa veľmi dbá na dodržiavanie tradícií.

Ďalšie informácie: Ako bolo povedané, emirát Sharjah je tým najprísnejším zo všetkých. Striktné predpisy v odievaní sa týkajú predovšetkým žien, v miestach mimo hotel je nutnosťou mať zahalené ramená a - rovnako ako muži - zahalené nohy pod kolená. Okrem areálu hotelov počítajte s tým, že tu nezoženiete žiadny alkohol. Je zakázané nielen alkohol predávať, ale aj jeho požívanie. Čo sa týka nočného života, tak tu ako diskotéky, tak aj podobná zábava prísne zakázaná.

Pláže: Predovšetkým si pamätajte, že je veľký rozdiel medzi verejnými plážami a tými hotelovými. Hotelové pláže udržiavané, s belostným pieskom a môžete tu byť kľudne v bikinách. Verejné pláže síce tiež čisté, ale muži sa tu môžu kúpať len v dlhých šortkách a ženy zahalené.

Turistické zaujímavosti: Pri návšteve rovnomenného hlavného mesta nesmiete zabudnúť na návštevu Modrého souku. Táto budova, ktorá bola postavená v tradičnom islamskom štýle, sa nachádza na východe zálivu Khor Khalid. Vnútri nájdete luxusné obchody plné zlata a elektroniky, nechýba ani drahé látky. Nejedná sa však o obyčajný a typický arabský bazár, ale o moderné centrum, ktoré je navyše plne klimatizované. Napriek tomu je v letných mesiacoch lepšie navštíviť centrum navečer, pretože sem praží slnko a to ani klimatizácia nezachráni. niekoľko vchodov, u ktorých je fontána, u ktorej môžete odpočívať.

Culture Square: jeden zo symbolov emirátu Sharjah je pomník, ktorý sa nachádza na tomto námestí a predstavuje otvorený Korán.

Môžete tu aj vidieť jedno zo sídiel šejka Sultana bin Mohammeda Al Qasimi, ktorý je vládcom emirátu.

Mešita kráľa Fajsala: pojme 3000 veriacich, ide o najväčšiu mešitu emirátu Sharjah.

Al Naboodah Majlis: ide o budovu, ktorá je používaná k zhromaždením a tiež na pojednávanie u panovníka, pre turistov je však bohužiaľ
neprístupná.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.