Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Kappadokia

Kappadokia (Kapadócie) je jednou z najnavštevovanejších oblastí Turecka nachádzajúca sa v blízkosti mesta Göreme. Jedná sa o vo svete unikátny divokú krajina plnú najrôznejších skalných útvarov a komínov. Kappadokia vznikala postupne, najprv prevažne vplyvom sopečnej činnosti a neskôr tiež aj pôsobením človeka. Je rozľahlá neuveriteľných 300 km2 a skrýva 36 podzemných miest.

Podzemné mestá v Kappadokii sa začala stavať pred 6000 rokmi a do 7. storočia př.n.l. bola osídlená. V priebehu storočí sa mestá postupne zväčšovala ako do šírky, tak do hĺbky, a v niektorých dosiahla ich hĺbka i ôsmich poschodí.

V súčasnej dobe patrí medzi najnavštevovanejšie podzemné mestá Kaymakli a Derinkuyu. Derinkuyu leží asi desať kilometrov od Kaymakli a ponúka sedem podzemných poschodí. S obľúbenosťou týchto dvoch miest bohužiaľ spojené davy ľudí, ktoré som mieria v rámci poznávacích výletov, takže je nutné sa pripraviť na poriadne dlhé fronty.

Okrem podzemného mesta si môžete v Derinkuyu prezrieť kostol s kláštorom a tiež mešitu. Ďaleko pokojnejšími, čo sa týka turistov, podzemné mestá Özlüce a Maziköy. Ďalšie zaujímavé mestečko Göreme leží medzi vysokými sopečnými skaliskami. Asi kilometer od centra mesta sa nachádza Göremské múzeum pod holým nebom čítajúce mnoho kostolov, kaplniek a kláštorov vytesaných do skál.

Toto múzeum je od roku 1985 zapísané na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Do kostola Karanlik Kilise (Temný kostol), ktorého nádherná výzdoba bola nedávno zrekonštruovaná, sa platia zvláštne vstupné. Vstupy do ostatných stavieb v Göreme zahrnuté v základnom vstupnom do múzea.

Ďalšou oblasťou podobnú Göreme je Zelve. Jedná sa o oblasť troch údolí plnú opustených domov a kostolov. Bohužiaľ toto miesto nie je príliš turisticky atraktívne a mnoho budov sa pomaly rozpadá.

 

Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.