Vyberte si zájazd - Egypt< návrat zpět

Egypt Marsa Alam

Marsa Alam je rovnako ako Hurghada bývalú rybárskou dedinkou. V súčasnej dobe sa v obľúbenosti stále viac približuje Hurghade, navyše tu bolo v roku 2001 otvorené medzinárodné letisko. Hlavným lákadlom prekrásne pláže, priezračné more a bohatý podmorský život.

Prírodné podmienky: Marsa Alam leží približne 300 km južne od Hurghady, jej pobrežia a okolia sa rozkladá na ploche 250 km2. Nachádza sa tu 16 zátok s koralovými útesmi, nádherné belostné pláže s koralovým podložím a palmové háje. V tejto oblasti žijú žraloky kladivohlavých a delfíny.

Útes Elphistone: koralový útes, ktorý predstavuje vrchol pre všetkých potápačov. Môžete tu nájsť nielen veľké množstvo rýb, ale aj korytnačky alebo žralokmi. Problémom je, že je tu veľmi silný prúd, preto je útes Elphistone vhodný len a len pre skúsených potápačov.

Útes Dolphin House: útočisko sviňúch.

Národný park Wadi Gimal

Ďalšie informácie: Destinácia je vyhľadávaná predovšetkým pre vynikajúce podmienky pre potápanie, rybárčenie - a vďaka vetrom aj pre surfovanie. Stredisko je pomerne mladé a zatiaľ nedosahuje také popularity, ako napríklad Hurghada alebo Sharm El Sheik, ale pomaly sa k nim začína blížiť. Je tiež o poznanie pokojnejší ako Hurghada a je zameraná predovšetkým na pokojné strávenie dovolenky spoločne s potápaním a šnorchlovaním.

Výlety: ak sa zaujímate o históriu, Marsa Alam vynikajúcu polohu, ak chcete navštíviť napr. Údolie kráľov, Luxor, Asuán, alebo archeologické lokality, ako je Abu Simbel. Tu sa nachádzajú dva egyptské chrámy vytesané do skaly, ktoré pochádzajú z 13. storočia.

Philae: nachádza sa tu jeden z najznámejších egyptských chrámov zasvätených bohyni ESET.

Edfu: mestečko na polovici cesty medzi Luxorom a Asuánom, tu sa nachádza pravdepodobne najzachovalejšie chrám - chrám boha Hora.

Kleopatrinej bane: archeologická lokalita nachádzajúca sa medzi nílskym údolím a Marsa Alam. Je preslávená tým, že sa tu ťažili drahokamy a zlato.

Port Galib: prístavné mestečko s promenádou, kaviarňami a barmi, stále sa buduje a stále viac a viac rozširuje svoje služby.

Pláže: v celej oblasti pláže piesčité alebo piesočnato - okruhliakové. Vstup do mora je cez koralové podložie, teda nutné topánky do vody.

Potápanie: Potápanie je hlavnou devízou Marsa Alam. Medzi najobľúbenejšie oblasti pre potápanie napr patria:

Sataya: miesto vyhlásené predovšetkým výskytom delfínov, má priemernú hĺbku cca 18 m

Abu Dabbab: miesto cca 30 km od Marsa Alam, nachádzajú sa tu vzácne druhy korytnačiek a morské sirény čiže dugongové.

Abu Galawa: miesto s výskytom vrakov, ktoré obývané ako morskou faunou, tak i flórou.

Počasie a podnebie: Marsa Alam sa nachádza v blízkosti obratníka Raka, jedná sa teda už o tropickú oblasť. V lete tu teploty dosahujú až ku 45 ° C. V zime sa teploty pohybujú medzi cca 20 - 35 ° C, teplota mora nikdy neklesá pod 22 ° C a v lete dosahuje až 29 ° C.

 

Lacná dovolenka Egypt, Lacné zájazdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviská: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolenka v destinácii Egypt, Last minute zájazdy Egypt all inclusive, Dovolenka a zájazdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute egypt, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Egypta na internete, Dovolenka Egypt je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Egypta vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Egypt je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Egypte nájdete krásna mora.