Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Side

Prastaré antické mestečko Side, ktorého názov znie v preklade granátové jablko, je nielen obľúbeným letoviskom, ale predovšetkým je turisticky atraktívnym a často navštevovaným miestom s množstvom nádherných rímskych pamiatok.

Nachádza sa na tureckom polostrove v provincii Antalya, približne 75 km východne od Antalye.

Hlavnou dominantou mestečka Side je nádherný rímsky amfiteáter pochádzajúci z 2. storočia, ktorý bol schopný pojať 20 tisíc divákov.

Okrem neho tu nájdeme aj rad historických cintorínov, z ktorých najdôležitejším je Západny Necropolis. Ďalej sa tu nachádza aj mnoho viac či menej zachovaných chrámov. Medzi najvýznamnejšími patrí chrámy bohyne Atény a tiež Apolónov chrám. Mimo tieto významné pamiatky sa všade nachádza veľké množstvo antických stĺpov, mohutné mestské hradby, pozostatky starých rímskych kúpeľov, starobylé studne a nádherné baziliky.

Žiadny návštevník by nemal vynechať návštevu múzea, ktoré oplýva veľkým množstvom antických pamiatok od umeleckých diel, sôch k ďalším predmetom symbolizujúcim krásu antiky. Všetky tieto pamiatky voľne prístupné. Nevýhodou mesta sú všadeprítomní turisti a tiež obchodníci ponúkajúce sa tovar prakticky všade a to aj medzi pamiatkami.

 Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.