Vyberte si zájazd - Tunisko< návrat zpět

Tunisko Tabarca

Tabarca je pobrežné mesto na brehoch Stredozemného mora s 15 000 obyvateľmi. Nachádza sa na severozápadnom pobreží Tuniska, 22 km od hranice s Alžírskom a na rozdiel od jeho zvyšku netrpia nedostatkom vlahy. Veľkým lákadlom okrem širokých nádherných pláží a zaujímavej histórie je bohatý podmorský život. Tabarca je preto považovaná za najlepšiu lokalitu pre potápanie a potápačské školy tu nájdete prakticky na každom kroku. Nachádzajú sa tu nádherné koralové útesy, jaskyne aj tunely. Na svoje si prídu aj milovníci golfu, nachádza sa tu totiž 18 jamkové golfové ihrisko.

Počas posledných rokov tu vyrástli hotelové komplexy, moderné hotely aj bungalovy, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia.

Prírodné podmienky: Tabarca sa odostatních tuniských letovísk odlišuje prírodnými krásami, ktoré pre túto oblasť špecifické. Okolia Tabarca je pomerne dosť zelené, pretože tu na rozdiel od zvyšku Tuniska viac prší. Neďaleko letoviska sa rozprestierajú kopce a vrcholky pohoria, krajina je pokrytá stromy, ako brezy, topole, jelše, vŕby a najmä korkové duby, a tu aj lesy, po ktorých vedú lesné cesty.

Vďaka teplej morskej vode tu žije veľké množstvo pestrofarebných morských rýb, môžete sa tu stretnúť aj so svetielkujúcimi medúzami, ježovia, sumky, murénami, platesa a podobne. Preto je Tabarca jedinou lokalitou v Tunisku, ktorá sa považovať za potápačský raj.

Les Aiguilles: známe ako "ihly", jedná sa o okrovo sfarbené skalné útvary, vysoké 20 m, nachádzajúci sa západne od zálivu. Ich podoba bola sformovaná pôsobením vetrov a dažďov.

Mogoden: údolnej horské pásmo, tiahnuce sa pozdĺž severozápadného pobrežia medzi pahorkami a údoliami.

Gali: ostrovy, na ktoré si môžete urobiť výlet loďou. Sú považované za potápačskú destináciu.

Kroumirie: pohoria ako stvorené pre milovníkov horskej turistiky. Jeho vrcholky porastené korkovými dubmi.

Národný park: Feijó National Park

Ďalšie informácie: približne 10km južne sa nachádza letisko.

Podnebie a počasie: Klíma na Tabarke sa od klímy od vnútrozemského Tuniska dosť líši. Je tu vlhké subtropické podnebie, ktoré však na druhú stranu praje vegetácii, ktoré je všade naozaj veľa. Na rozdiel od zvyšku Tuniska tu skutočne máte veľkú šancu, že zmoknete. Teploty v lete sa pohybujú okolo 30 ° C. Hlavná turistická sezóna spadá do obdobia júna septembra.

Pláže: Pláže v Tabarke sú široké a piesočnaté, majú pozvoľný vstup do mora a obmýva je priezračne čistá voda. na nich rozosiate mnohé hotely a hotelové komplexy.

Turistické zaujímavosti: Na svoje si prídu milovníci hudby - konajú sa tu každoročné letné medzinárodné hudobné festivaly. Ako prvý je v júli Jazz Festival, po ňom nasleduje v polovici augusta World Music, a ako posledná na konci augusta Latinos Festival a RAI Festival.

Hammam Bourguiba: dedina preslávená svojimi liečivými prameňmi. Nachádzajú sa tu kúpele a môžete tu pohodlne relaxovať.

Janovská pevnosť: dominanta týčiaci sa na svahu nad letoviskom, ponúka úžasný výhľad na panorámu mesta. Pochádza zo 16. storočia a v súčasnosti ju spravuje tuniská armáda. Je prístupná verejnosti a nachádza sa v nej múzeum.

Chemtou: zvyšky mesta nachádzajúci sa na kopci, z obdobia, kedy tu Rimania ťažili mramor. V roku 1998 tu bolo otvorené múzeum.

Dougga: najzachovalejšie pamiatka z rímskeho obdobia. Je to súbor antických stavieb, nachádza sa tu divadlo, fórum s fenickým mauzóleom a termálne kúpele.

Bulla regia: súbor zvyškov mesta z 2. - 3. storočia. Zahŕňa termálne kúpele, divadlo a zhruba desať podzemných obydlí.

Makhthar: mesto s najzachovalejšími termálnymi kúpeľmi, je tu aj mnoho zachovalých pamiatok z rímskeho a byzantského obdobia.

 

Lacná dovolenka Tunisko, Lacné zájazdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolenka v destinácii Tunisko, Last minute zájazdy Tunisko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Tuniska na internete, Dovolenka Tunisko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Tuniska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Tunisko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Tunisku nájdete krásna mora.