Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Antalya

Antalya patrí k najobľúbenejším tureckým letoviskom. Nachádza sa na úpätí pohoria Taurus, na náhornej plošine a cez jeden milión obyvateľov.

Medzi najobľúbenejšie pláže patria pláž Konyaalti v dĺžke cca 6 km, pozdĺž ktorej sa tiahne promenáda, ktorá priamo pozýva k romantickým prechádzkam. Jedinou nevýhodou je pomerne príkry vstup do mora. Ďalšou obľúbenou plážou je pláž Lara, ktorá je od Antalye vzdialená 10 km. Je dlhá 5 km a nachádza sa tu mnoho hotelov sústreďujúce sa predovšetkým na rodiny s deťmi. Výhodou tejto pláže je totiž pozvoľný vstup do mora a pomerne plytká voda. Pláž je spočiatku kamienková, ale čoskoro prechádza v jemne piesčitú. Na tejto pláži si môžu turisti vybrať z nespočetných športových aktivít, nachádza sa tu okrem toho aj aquapark s mnohými atrakciami.

Medzi zaujímavé pamätihodnosti tohto mesta patrí napríklad Archeologické múzeum s obdivuhodnou zbierkou artefaktov z najrôznejších období. Ďalším zaujímavým múzeom je Atatürkovo múzeum, kde si môžete prezrieť Attaturkovej osobné veci a ďalšie predmety s ním spojené.

V meste sa nachádza mnoho krásnych mešít. Medzi najzaujímavejšie patrí Kesik Minareli alebo Tekeli Mehmet Papa, Ktorá sa nachádza v historickej štvrtá mesta.

Veľmi zaujímavou pamiatkou je Hadriánova brána. Táto stavba je posledná zachovanou bránou do antického mesta Antalaya. Zdobia ju piliere s ornamentami, 4 stĺpy a 3 oblúky.

Arapsu - je rímsky most, ktorý sa nachádza v západnej časti mesta, zhruba 5 - 6 km od centra.


Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.