Vyberte si zájazd - Tunisko
Tunisko

Tunisko - Všeobecné informácie

Tunisko je nádherná a rozmanitá krajina nachádzajúca sa v severnej Afrike. Na západe susedí s Alžírskom, na juhovýchode s Líbyou, na severe a severozápade sa Stredozemným morom. Hlavným mestom je Tunis, oficiálnym jazykom je arabčina, ale v obchodných stykoch a jazykom vyučujúcim na univerzitách je francúzština.

Prírodné podmienky: V Tunisku sa nachádzajú tri horské masívy: Kroumirie, Dorsale a Daharské pohoria. Okrem horúcej Sahary tu môžete na druhej strane nájsť aj bohaté oázy, vodopády, soľné jazerá i bujnú prírodu.

Národný park Boukornine: je vzdialený približne 20 km od hlavného mesta Tunisu a prezýva sa mu tiež "zelené pľúca Tunisu", rastie tu totiž na 600 druhov rastlín. Typickou rastlinou je cyklámen, ktorý je aj jeho oficiálnym symbolom. Okrem bohatej flóry sa tu môžeme stretnúť aj s bohatou faunou, okrem iného aj s bělozubkou najmenšie, čo je najmenší hlodavec cicavec na svete. Okrem nej tu žijú aj mangusty, šakaly, korytnačky, diviaky alebo jaštermi.

Sahara: návšteva Sahary je turistami veľmi obľúbeným výletom. V Tunisku sa môžete stretnúť s tromi druhmi púšte: kamenitú Hamada, Serir a piesočným Ergem. A práve návšteva piesočných dún je najvyhľadávanejším spestrením pri výletoch do saharskej púšte. Oblasť Ksar Gilan je miestom, kde sa môžete stretnúť s tými najpôsobivejšími piesočnými dunami.

Jazero Chott El Djerid: najväčšie soľné jazero dlhé 250 km.Jedná sa o vyschnuté jazero, preto sa s vodou môžete stretnúť len v niektorých miestach.

Obľúbená letoviska: Djerba, Tabarca, Hammamet, Mahdia, Monastir, Sousse.

Ďalšie informácie: V prípade, že idete do Tuniska s cestovnou kanceláriou, potrebujete len cestovný pas platný minimálne tri mesiace po návrate do krajiny. Ak však idete do Tuniska sami, tzn. na vlastnú päsť, potom je situácia iná. Jednak musíte mať víza a potom platí prihlasovacia povinnosť, a to do troch dní od vstupu do krajiny na miestnej polícii.

Mena: tuniský dinár (TND), ktorý sa delí na 1 000 milimov.

Podnebie a počasie: Tunisko sa nachádza v subtropickej pásu, avšak tu panujú dva typy podnebie. Na severe je podnebie klasicky stredomorské, kedy letá sú teplé a zimy mierne. Oproti tomu na juhu panuje suché kontinentálne podnebie s veľkými výkyvmi teplôt.

Pláže: V Tunisku môžete pláže nájsť okolo celého pobrežia. Na východe krajiny a na ostrove Djerba pláže piesočnaté, majú pozvoľný vstup do mora a vhodné pre rodiny s deťmi. Naopak na severe krajiny pláže väčšinou skalnaté a kamenisté, ale zato s překrásnžm a bohatým podmorským životom. Ideálnym pre potápačov je Tabarca, ktoré sa na severe krajiny nachádza.

Turistické zaujímavosti: Tunis: hlavné mesto Tuniska, ktorého historické centrum Medina je na zozname UNESCO. Nachádza sa tu mešita Jama Ez Zitouna, národné múzeum Bardo, trhovisko a žije tu asi ¾ miliomu ľudí.

Kartágo: nachádza sa východne od Tuniského jazera a bolo založené okolo roku 814 pnl Nájdete tu púnskej obetisko Tophet, ktoré je v ulici Rue Hannibal. Podľa povestí Púni obězovali vlastné deti, aby si uzmierili božstvá. Okrem neho je tu aj rozsiahly architektonický areál, ktorý obsahuje vykopávky predovšetkým z rímskeho obdobia, ako napr Antoniove kúpele, divadlo a rímskej vily.

Sidi Bou Said: mestečko populárne tým, že sa tu natáčal jeden z dielov nesmrteľné Angeliky.

Zdravotná starostlivosť: Za úplne nevyhnutné sa považuje dobré zdravotné poistenie do zahraničia a súčasne si nezabudnite uschovať všetky potvrdenky týkajúce sa lekárskej starostlivosti. Žiadne očkovanie síce nie je priamo povinné, ale je viac než vhodné nechať sa v dostatočnej dobe pred cestou do Tuniska očkovať proti žltačke typu A aj B a brušnému týfusu, v určitých oblastiach aj proti cholere, naviac pre cestovateľov, ktorí prichádzajú z rizikových krajín, je povinné očkovanie proti žltej zimnici. Ďalej je dôležité piť len balenú vodu a vyhýbať sa kockám ľadu, zmrzline apod

Bezpečnosť: Tunisko je pre turistov bezpečnou krajinou. Pozor treba dať si vreckárov, zbytočne nevystavovať drahé šperky a vyhýbať sa zapadlým uličkám.

 

Lacná dovolenka Tunisko, Lacné zájazdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolenka v destinácii Tunisko, Last minute zájazdy Tunisko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Tuniska na internete, Dovolenka Tunisko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Tuniska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Tunisko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Tunisku nájdete krásna mora.

 


Tunisko Djerba

Djerba je najväčším ostrovom severnej Afriky. Jeho rozloha je 520 km2 a má okolo 140 000 obyvateľov. Hlavným mestom ostrova je Houmt Souk. Na Djerbe sa nachádzajú luxusné hotelové komplexy, krásne pláže, čisté more aj množstvo historických pamiatok. Podľa starých bájí tu počas svojej dlhej plavby pristál samotný Odysseus, aby doplnil zásoby.

Tunisko Hammamet

Hammamet patrí k najobľúbenejším letoviskám v Tunisku. Pôvodne rybárske mestečko bolo v stredoveku obohnané hradbami. Nachádza sa na východnom pobreží v zálive Cap Bon, 65 km od hlavného mesta Tunisu a má zhruba 60 000 obyvateľov. Hammamet má vynikajúcu strategickú polohu z hľadiska výletov. V blízkosti sa nachádza starobylé mesto Nabuel, kde sa každý piatok konajú trhy a stale tu žije hrnčiarska tradícia.

Tunisko Sousse

Sousse je tretie najľudnatejšie mesto v Tunisku, žije tu približne 220 ​​000 obyvateľov. Nachádza sa vo východnej časti republiky v rovnomennej časti. Nachádza sa cca 150 km južne od hlavného mesta Tunisu. Je domovom futbalového klubu Etoile Sportive du Sahel, ktorý hrá najvyššiu miestnu ligu. Zaujímavosťou je, že ženy majú vstup na zápas zdarma. Mesto, prezývané "Perla Sahelu" vzniklo v 11. storočia Féničanmi.

Tunisko Tabarca

Tabarca je pobrežné mesto na brehoch Stredozemného mora s 15 000 obyvateľmi. Nachádza sa na severozápadnom pobreží Tuniska, 22 km od hranice s Alžírskom a na rozdiel od jeho zvyšku netrpia nedostatkom vlahy. Veľkým lákadlom okrem širokých nádherných pláží a zaujímavej histórie je bohatý podmorský život. Tabarca je preto považovaná za najlepšiu lokalitu pre potápanie a potápačské školy tu nájdete prakticky na každom kroku. Nachádzajú sa tu nádherné koralové útesy, jaskyne aj tunely. Na svoje si prídu aj milovníci golfu, nachádza sa tu totiž 18 jamkové golfové ihrisko.

Tunisko Monastir

Monastir je pobrežné tuniské mesto ležiace vo východnej časti Tunise pri brehu Stredozemného mora. Žije tu približne 41 000 obyvateľov. Z pôvodne malého mestečka je teraz Monastir jedným z najkrajších a najobľúbenejších tuniských letovísk.