Vyberte si zájazd - Maroko< návrat zpět

Maroko Marakéš

Marakéš je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest Maroka. Leží medzi úpätím pohoria Atlas a púšťou Sahara. Marakéš, známy tiež ako "červené mesto", podľa červenej farby, ktorú majú všetky historické budovy a aj opevnenie. Marakéš dve časti: staré opevnené mesto Medina a novú modernú časť, tzv Gueliz. V starej časti je tiež sústredená väčšina unikátnych pamätihodností.

Marakéšske múzeum: ponúka výstavy historických kníh a mincí spolu s ukážkami arabských a berberských remesiel. Nachádza sa v paláci Dar Menebi, pochádzajúcim z konca 19. storočia. Interiér domu je veľmi zachovalý, a preto je možné aj teraz obdivovať honosný štýl vtedajšej doby.

Palais el Badi: jedna z najpozoruhodnejších stavieb v Maroku. Palác bol vystavený v 16. storočia a na jeho stavby boli použité tie najdrahšie materiály, ako je taliansky mramor, sudánskej zlato, slonovina a drahé kamene. V 17. storočia bol vydrancovaný a dnes už môžeme obdivovať len napoly zbúrané, ale stále krásne múru.

Palais de la Bahia: zahŕňa palác, sály, záhrady a niekoľko nádvorí. Bol vystavený koncom 19. storočia a rozkladá sa na rozlohe 8 000 m2, pričom určitú jeho časť dodnes používa kráľovská rodina. Hrobky Saadovcov: vystavené v 16. storočia Ahmedom el Mansour.

Djemaa el - Fna: námestí v centre Mediny, je centrom kultúrneho diania mesta. Na návštevníkov tu čakajú najrôznejšie cirkusanti, zaklínači hadov a ďalší umelci. Celý deň tu môžeme vidieť pouličné predavača ovocia, zeleniny a najrôznejšieho korenia. Je tu taký veľa kaviarní, kde okrem tradičnej kávy môžete ochutnať aj pre Maroko typický mätový čaj.

Kotúbijská mešita: bola postavená v 12. storočia na základoch inej mešity. Jej názov je odvodený od slova "kotub", teda kniha. Nachádza sa v blízkosti Djemaa el - Fna a jej minaret, vysoký takmer 70 m, patrí medzi tri najslávnejšie minarety na svete - spolu s Tour Hassana v marockom Rabate a Giralda v španielskej Seville. Veža mešity zdobí štyri medené gule. Sa zhruba 25 000 veriacimi, ktoré dokáže pojať, patrí medzi najväčšie mešity na svete.

Marakéšske záhrady: v celom Marakéši sa nachádza veľké množstvo nádherných udržiavaných záhrad, plných exotického vtáctva a rastlín. Množstvo lavičiek láka k pohodlnému posedenie v týchto očarujúcich oázach uprostred púšte.

Súky: pravé marocké trhy nachádzajúce sa v blízkosti Djemaa el - Fna. Môžete tu zakúpiť najrôznejšie druhy korenia, pochutiny, koberce, kožené výrobky alebo šperky.

Čo ochutnať: pri návšteve Marakéša nesmieme zabudnúť ochutnať jedlá typická pre Maroko. Medzi tie najtradičnejšie patrí Hariri - tradičná polievka s rezancami, podobná našej rajské, kuskus, pripravovaný na mnoho spôsobov, tradičné sladkosti s medom a pistáciami Pattiserie maroccaine, mätový čaj, alebo figové marmeládu.

 

Lacná dovolenka Maroko, lacné zájazdy Maroko, Dovolenka v Maroku, Last Minute Maroko, Maroko - Saidia, Maroko - Agadir, Maroko - Marakéš, Zájazdy Maroko - Saidia, Zájazdy Maroko - Agadir, Zájazdy Maroko - Marrakesh. Zájazdy do Maroka, Dovolenka v Maroku, zájazdy Maroko - Saidia, dovolená Maroko - Saidia, zájazdy Maroko - Agadir, dovolená Maroko - Agadir, zájazdy Maroko - Marakéš, dovolená Maroko - Marakéš, Maroko sa nachádza na severe, Afriky Medzi krásne letoviska Maroka patrí Agadir, ktorý má výborné podmienky pre potápanie, surfovanie a mnoho ďalších športov. Krásnym miestom je aj Marocká Saida, ktorá ponúka dlhé piesočnaté pláže so zlatým pieskom, Ďalšie krásna letoviska Marakéš - červená perla krajiny s atmosférou typickou pre Maroko, Dovolenka v destinácii Maroko, Last minute zájazdy Maroko all inclusive,Dovolenka a zájazdy Maroko na last minute za výhodné ceny, Last minute Maroko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Maroka na internete, Dovolenka Maroko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Maroka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Maroko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.