Vyberte si zájazd - Kolumbia


Kolumbia

Kolumbia - všeobecné informácie

Kolumbia je 2. najväčším juhoamerickým štátom a môže sa pochváliť nielen úžasnú históriou, ale aj prekrásnou prírodou. Vďaka tomu má obrovský potenciál, ktorý v posledných rokoch začali turisti objavovať. Kolumbia susedí  na východe s Venezuelou a Brazíliou, na juhu s Ekvádorom a Peru, na západe s Panamou.

Mena: kolumbijskú menou je kolumbijské peso (COP), ktoré sa delia na 100 cenvatos, 1 euro je zhruba 2500 COP.

Prírodné podmienky: Kolumbii obmýva ako Atlantický tak aj Tichý oceán. Nachádzajú sa tu Andy so svojimi zasneženými vrcholmi, ale aj nádherné dažďové pralesy. Výnimočným miestom je San Augustín a Údolie sôch. Vysoko v horách v údolí rieky Magdalény bolo nájdených niekoľko sôch bohov, ľudí a zvierat a dodnes sa nevysvetlilo, z akého obdobia vlastne pochádzajú. Toto miesto bolo pôvodne pohrebiskom, čo dokladajú sochy spodobňujúce bohov smrti. San Augustín je východiskovým bodom do Údolia sôch.

San Andrés: Tropický karibský ostrov s nádhernou vegetáciou, belostnými plážami, prekrásnym morom a koralovými útesmi.

Archeologický park San Augustín: sa nachádza v departemente Huila a ponúka veľké množstvo najrôznejších sôch a pamiatok v nádhernej krajine.

Národný archeologický park Tierradentro: leží v departmente Cauca. Je tu mnoho podzemných hrobiek a monumentálnych sôch z 6. 10. storočia.

Národný park Los Katíos: rozlohu 720 km2 a nachádza sa v provinciách Chocó a Antiquia. Žije tu mnoho endemických a ohrozených rastlina živočíchov. Tvorí ho ako nízke kopca, tak aj planiny a lesy.

Guatappe: malebná dedinka v provincii Antiquia. Leží v nadmorskej výške 1925 m Dominantou je žulový monolit La Piedra, na ktorého vrchol vedie 700 schodov. Do okolia sa vlievajú vody z najväčšej nádrže a tvoria tak veľké množstvá najrôznejších jazier, preto je toto miesto tiež nazývané oblastí Tisíce jazier.

Blízko mesta Bogotá sa nachádza Laguna de Guativita, čo je posvätné jazero Indiánov, ktoré sa centrom náboženských obradov a bývalo spájané s mýty o bájnom El Dorado.

Podnebie a počasie: Kolumbia sa rozkladá v tropickom podnebnom páse a delí sa do troch klimatických častí. Horúca časť je pozdĺž pobrežia a na východe v rovinách, chladná v horských pásmach a mierna vo zvyšku územia. Priemerné ročné teploty sú v centrálnej časti 14 ° C a v ostatných častiach 28 ° C.

Dôležité informácie: medzi Kolumbiou a SR platí bezvízový styk, občania SR môžu v Kolumbii zdržiavať s platným cestovným pasom platným minimálne 6 mesiacov a minimálne s tromi voľnými stránkami. Turista musí pri príchode požiadať o povolenie na vstup, ktoré platia maximálne na 180 dní.

Turistické zaujímavosti: Bogotá: mesto ležiace vysoko v Andách, vo výške 2620 m Nachádzajú sa tu nádherné koloniálnej kostoly, múzeum Museo del Oro, Museo Nacional, turisticky hojne navštevované je aj námestie Plaza de Santander. Bogotá na jednej strane oplýva neskutočným bohatstvom a na strane druhej obrovskú chudobou, čo z neho robí mesto s jedinečnou atmosférou.

 

Cartagena: v minulosti významný španielsky koloniálny prístav. Je tu množstvo kostolov, kláštorov a palácov, rovnako obdivuhodné aj koloniálne stavby, ako je napr. Palacio de la Iquisición, Casa del Morqués a Getsemane. Miesto je populárny aj u milovníkov potápania, pretože sa neďaleko odtiaľto nachádza ostrov Islas del Rosario s prekrásnymi koralovými útesmi.

Zdravotná starostlivosť: všetky poplatky spojené s poskytovaním starostlivosti sa hradí na mieste, v prípade závažnejších problémov sa trvá na platbe vopred. Existujú tu súkromná i štátne centrá, súkromná majú vyššiu úroveň, ktorá mimo turistickej oblasti klesá. Dôležité je kvalitné zdravotné poistenie. Nevyžaduje sa žiadne povinné očkovanie, avšak sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A aj B, žltej zimnici a brušnému týfusu. Do určitých oblastí sa ďalej odporúča očkovanie proti malárii a cholere.

Bezpečnostná situácia: Kolumbia je spätá nielen s produkciou kávy, ale bohužiaľ aj s produkciou drog, preto nie je v niektorých oblastiach bezpečne. Odporúča sa necestovať po zotmení, nepodnikať súkromné ​​cesty do vnútrozemia, vyhýbať sa odľahlým mestským štvrtiam, nenosiť viditeľne cenné predmety. Za nebezpečné miesta sa považujú oblasti v provinciách Antiochii, Cordoba, Choco, Bolívar, Cesar, Guavire a viacmenej i Tolima.

 

Exotická dovolená Kolumbia, Zájazdy Kolumbia, Last Minute Kolumbia, Dovolenka v destinácii Kolumbia, Last minute zájazdy Kolumbia all inclusive, Dovolenka a zájazdy Kolumbia na last minute za výhodné ceny, Last minute Kolumbia, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Kolumbie na internete, dovolenka Kolumbia je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Kolumbie vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Kolumbia to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny, Kolumbia jej brehy obmýva ako Karibské more, tak Tichý oceán, Kolumbia je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.