Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Izmir

Izmir je jedno z najväčších tureckých miest. Leží na pobreží Egejského mora a jeho história mesta siaha do 3. tisícročia př.n.l. V minulosti tu vládli Chetiti, Gréci, Peržania aj Rimania. Asi najznámejším obyvateľom bol grécky lyrik Anakreón, ktorý dlho zdržiaval na dvore krutovládca Polykrata.

Pamiatky: Za zmienku stojí predovšetkým Izmir Saat Kulesi - Izmirská hodinová veža, ktorá je jedným z najznámejších symbolov mesta. V jeho blízkosti sa nachádza Kemeralti, hlávny izmirský trh.

Zabudnúť nemôžeme na Kadifekale, hrad hrdo stojaci nad mestom a na pozostatky antického mesta Teos, ktorý sa preslávil hlavne vďaka chrámu Hergomena z Alabandy. Pozostatky chrámu sa bohužiaľ nepodarilo dochovat.

Obľúbených turistickým cieľom je aj múzeum Pergamon, známe zbierkou vykopávok v Pergamonu. Táto zbierka obsahuje veľké množstvo dobre zachovaných predmetov pochádzajúcich z najrôznejších epoch. Jadro tejto zbierky tvoria nálezy z vykopávok nemeckých archeológov Carla humánne a Alexandra Conze z konca 19. storočia.

Súčasnosť: Po 2. svetovej vojne sa Izmir začal prudko hospodársky rozvíjať a teraz je po Istanbule a Ankare tretím najväčším mestom. Izmir sa významne zväčšil a rozvinul dnes má približne 4 milióny obyvateľov a rozlohu vyše 30 km ². Vyrástlo tu mnoho výškových budov, napríklad Gürel Residence a iné.

 

Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.