Vyberte si zájazd do TureckaTurecko

Turecko - všeobecné informácie

Turecko je nádhernou krajinou, v ktorej sa miešajú staroveká antická a orientálna kultúra s nepreberným množstvom pamiatok, islamskej tradície s moderným "európskym" spôsobom života, úžasná príroda, prekrásne pláže a nádherné počasie.

Turecko je krajina neuveriteľne rozmanitá. Môžeme ju rozdeliť na dve základné časti. Prvý je európska Thrákia, ktorá sa vyznačuje tým, že je menšia, chladnejšia a rovinatejšej. Nachádza sa tu mesto plné pamiatok Istanbul a tiež časti Marmanského, Egejského a Čierneho mora. Letá tu majú okolo 30 stupňov, zimy okolo nule.

Druhú časť - ázijskú Anatólii - tvorí obrovská plôch vrátane pohoria Taurus, letá sú tu veľmi horúca, nezriedka šplhajúce k 40 stupňom a zimy veľmi chladné.

Prírodné bohatstvo Turecka ponúka celý rad nezabudnuteľných zážitkov. Za všetky možno menovať Pamukale - naprosto jedinečnú prírodnú oblasť pokrytú bielym travertínom - zrazeninou, tvorenú z minerálnej vody stekajúcej po skale, ďalej nepreberné množstvo jaskýň, vodopádov, prírodné parky a národný park Kursunlu a ďalšie.

Koho zaujímajú skôr historické pamiatky, bude úplne vo svojom živle. Turisti tu môžu obdivovať pamiatky nielen islamskej, ako najrôznejšie mešity, ale aj pamiatky z doby antickej, byzantskej a iné. Medzi najnavštevovanejšie patrí Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase atď
.

Turecká mena

Menou v Turecku je turecká líra TL čiže tiež TRY, ktorá sa delí na 100 Kurusu (kurus). V niektorých turistických centrách však môžete platiť priamo eurami alebo aj doláre.

 

Lacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.

 


Turecko Alanya

Prístavné mesto Alanya je príjemným letoviskom Tureckej riviéry. Leží v Antalyjské provincii na brehu Stredozemného mora. Symbolom mesta je oktagonálna Červená veža a vyhlásená Kleopatrina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patrí k najobľúbenejším tureckým letoviskom. Nachádza sa na úpätí pohoria Taurus, na náhornej plošine a má cez jeden milión obyvateľov. Medzi najobľúbenejšie pláže patria pláž Konyaalti v dĺžke cca 6 km, pozdĺž ktorej sa tiahne promenáda, ktorá priamo pozýva k romantickým prechádzkam.

Turecko Belek

Belek je malé prímorské letovisko sa nachádza približne 35 km východne od mesta Alanya. Belek je vyhľadávaným oddychovým centrom predovšetkým golfmilujícími turistov a nachádza sa tu National Golf Club, čo je najznámejší golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, predtým známy ako Carihrad, Konštantínopol alebo Byzantion, je najväčším mestom Turecka. Leží v Bosporské úžine a prechádza ním hranice európskej a ázijskej časti kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z najväčších tureckých miest. Leží na pobreží Egejského mora a jeho história mesta siaha až do 3. tisícročia př.n.l. V minulosti tu vládli Chetiti, Gréci, Peržania aj Rimania. Asi najznámejším obyvateľom bol grécky lyrik Anakreón, ktorý dlho zdržiaval na dvore krutovládca Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, ktoré leží asi 100 km južne od Izmiru, žije tu cca 60 tisíc obyvateľov a leží v blízkosti známych miest Selcuk a Efez. Pláž: Kusudasi je vyhľadávanou lokalitou predovšetkým kvôli svojim výborným podmienkam pre kúpanie, vodné športy a slnenie.

Turecko Side

Prastaré antické mestečko Side, ktorého názov znie v preklade granátové jablko, je nielen obľúbeným letoviskom, ale predovšetkým je turisticky atraktívnym a často navštevovaným miestom s množstvom nádherných rímskych pamiatok. Hlavnou dominantou mestečka Side je nádherný rímsky amfiteáter pochádzajúci z 2. storočia, ktorý bol schopný pojať až 20 tisíc divákov.

Turecko Pamukale

Pamukale, v preklade Bavlnený hrad, sa nachádza sa v ázijskej časti Turecka, blízko mesta Denzil. Jedná sa o veľmi vzácnu a naprosto jedinečnú prírodnú oblasť pokrytú bielym travertínom - zrazeninou, tvorenú z minerálnej vody stekajúcej po skale.

Turecko Kappadokia

Kappadokia (Kapadócie) je jednou z najnavštevovanejších oblastí Turecka nachádzajúca sa v blízkosti mesta Göreme. Jedná sa o vo svete unikátny divokú krajina plnú najrôznejších skalných útvarov a komínov. Kappadokia vznikala postupne, najprv prevažne vplyvom sopečnej činnosti a neskôr tiež aj pôsobením človeka. Je rozľahlá neuveriteľných 300 km2 a skrýva 36 podzemných miest.