Vyberete si zájazd - SAE< návrat zpět

Emirát Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah je najúrodnejším emirátom zo všetkých emirátov SAE. Lákadlom je jeho strategická poloha. Milovníci potápania to majú blízko do stredísk potápanie v emiráte Furairah, blízko to budete mať aj do Ománu alebo emirátov Sharjah a Umm al - Qaiwain, kde sa nachádza veľký vodný zábavný park Dreamland. Hotelové komplexy sa tu stále rozrastajú a ponúkajú luxusné zázemie, nádherné bazény a úžasné pláže s bielym žltkastým pieskom.

Prírodné podmienky: Emirát Ras Al Khaimah sa nachádza medzi pohorím Hajar a Arabským zálivom. Susedí so sultanátom Omán a rozkladá sa na ploche 1680 km2. Jeho údolia sú považované za najúrodnejšia z celých SAE. Okrem prírodného bohatstva môžete obdivovať aj bohatú históriu emirátu, ktorá sa dochovala v podobe typických dediniek.

Turistické zaujímavosti: Hlavné mesto Ras al-Khaimah delí zátoka na dve časti. Na západe je časť známa ako Stará Ras al-Khaimah, kde sídli úrad vlády, tu hotely, nákupné centrá, vzdelávacie inštitúcie a obytné oblasti. Vo východnej oblasti - Al Nakheel - sídli budovy súdu, úrady a tu aj trhy. Nachádza sa tu aj Ras Al Khaimah Exhibition Center a obývaná časť, kde sídli väčšina obyvateľov mesta. Obe časti mesta spája most a sieť moderných ciest.

Národné múzeum: Bolo vystavané zo starej pevnosti v centre mesta. Nájdete tu maľby britských vojakov, kópiu medzinárodnej dohody z roku 1820 a tzv "Strieborný izba" s kolekciou strieborných šperkov. Múzeum vzniklo v roku 1987 a nájdete tu okrem iného aj archeologické vykopávky nielen z Ras al-Khaimah, ale aj z celých SAE.

Falayah: dediny, v ktorej bola spísaná medzinárodná dohoda z roku 1820, medzi Britániou a šejkov z rodu Qawasim. Do súčasnej doby sa z nej dochovali dve opevnené veže a stará mešita.

Dhayah: opevnená pevnosť postavená na kopci, kde sa roku 1819 odohrala posledná bitka medzi miestnymi a britským vojskom.

Púštne dediny: ak Vás zaujíma, ako vyzeral život miestnych obyvateľov pred turistickým boomom, navštívte jednu z púštnych dedín v Ras Al-Khaimah. V beduínskom stane môžete ochutnať arabskú večeru, pomaľovať sa henou alebo obdivovať brušné tanečnice.

Budúcnosť: Emirát smelý plán do budúcnosti - plánuje vybudovanie lyžiarskeho areálu s umelým snehom na vrchu Jebel Jais, na hraniciach s Ománom. V pláne je aj bobová dráha, alebo lanovky.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.