Vyberte si zájazd - Maroko
Maroko

Maroko - všeobecné informácie

Maroko je konštitučná monarchia s 30 mil. obyvateľmi. Úradným jazykom je arabčina a francúzština, ďalej sa tu hovorí španielsky a berberkými jazyky. Oficiálnym náboženstvom je islam, ku ktorému sa hlási približne 95% obyvateľov.

Prírodné podmienky: Maroko patrí medzi kultúrne a prírodne najzaujímavejšie krajiny Afriky. Nachádza sa na SZ Afriky, na V susedí s Alžírskom a na J s Mauritániou, ďalšie jeho hranicou je prirodzená hranica s Atlantickým oceánom a Stredozemným morom. Na severe hory Atlasu, na juhu Hamad a Plošiny šotov. Hamad - kamenisté púšte - tvoria väčšinu povrchu Maroka. Medzi najrozsiahlejšie patrí Hamada du Draa a Hamada du guiro.

Vodopády Ouzoud: nachádzajú sa približne 170 km od Marrakesh. Sú vysoké asi 100 mav blízkosti sa nachádzajú tiesňavy al Abid. V blízkosti sa nachádzajú tône a jazierka, ktoré priamo lákajú k príjemnému odpočinku.

Tiesňava Todra: jedno z najväčších prírodných lákadiel Maroka. Nachádza sa v oblasti palmových oáz, približne 16 km od mesta Tenirhíru. Tiesňavou preteká medzi 300 m vysokými skalami riečka, ktorá je v najužšom mieste široká len 10 m

Mena: menou je dirham (DH), kurz sa pohybuje okolo 3.50 Sk za 1 DH.

Ďalšie informácie: medzi Marokom a SR platí bezvízový styk, slovenský turista se môže v Maroku zdržiavať maximálne 90 dní s platným cestovným pasom, ktorý má platnosť ešte minimálne 6 mesiacov po odcestovanie. V Maroku platí prihlasovacia povinnosť, tu však plní ubytovacie zariadenie. Pozor si dajte na samozvanej sprievodca, ktorí neuveriteľne drahí - riadni sprievodcovi sa preukazujú platnými preukazy.

Podnebie a počasie: najvhodnejší dobou k návšteve Maroka je apríl máj, alebo september október. Letá tu totiž veľmi horúca a suchá, zimy pre zmenu veľmi daždivé. Klimatické rozdiely v Maroku dosť značné. Prirodzeným klimatickým rozhraním je Stredný a Vysoký Atlas. Sever a západ krajiny typické subtropické podnebie s horúcimi a suchými letami a daždivými zimami. Na pobreží sa v lete teploty pohybujú medzi 20 ° C a 25 ° C a zimy medzi 10 ° C a 15 ° C. Oproti tomu vo vnútrozemí dochádza k veľkým výkyvom medzi letnými a zimnými teplotami, rovnako ako medzi dennými a nočnými.

Turistické zaujímavosti: Marrakesh: patrí medzi turisticky najobľúbenejšie miesta. Nájdeme tu honosné paláce, mešitu Kotoubia s 80 m vysokým minaretom, námestí Jemel El Fna, ktoré sa večer zaplnia koštéry, zaklínači a cirkusanti, ktorí majú za úlohu baviť turistov.

Fes: patrí medzi najväčšie dochovaná stredoveká kráľovské mestá. Môže sa pochváliť bohatou históriou a kultúrou. Mesto bolo založené v roku 789 a bolo centrom vzdelanosti, remesiel a obchodu. Stavali sa tu islamskej školy, paláce i mešity. Historické centrum je zapísané na zoznam pamiatok UNESCO, medzi najkrajšie a najzaujímavejšie pamiatky patrí mešita Karaouliyne, mauzóleum Moulay Idrissa II, univerzita Médersa Attrarien, a ďalej pevnosti z 16. storočia alebo aj stará židovská štvrť.

Zdravotná starostlivosť: Na základe dohody je nevyhnutná starostlivosť poskytovaná slovenským turistom zadarmo. Napriek tomu je doporučované dohodnutie zdravotného poistenia, ktoré komplexnejšie pokrýva možné výdavky spojené so zdravotnou starostlivosťou. V Maroku existujú ako štátne, tak aj súkromné ​​zdravotnícke zariadenia, ktoré poskytujú kvalitnejšiu starostlivosť, avšak za vyššiu cenu. Tam sa obráťte v prípade vážnejších ťažkostí, na jeden deň pobytu je nutné počítať s cenou zhruba 100 USD. Žiadne očkovania nie sú priamo povinné, ale veľmi sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A aj B, pri návšteve konkrétnych oblastí aj očkovanie proti cholere, malárii a brušnému týfusu, eventuálne aj očkovanie proti besnote. Ďalej si rozhodne nezabudnite dostatok liekov proti žalúdočným a črevným ťažkostiam.

Bezpečnosť: Cestovanie s cestovnou kanceláriou je bezpečné. Veľkou obozretnosť je potrebné zachovať v púštnych oblastiach na juhu krajiny alebo pri hraniciach s Alžírskom. Pre turistov je neprístupná Západná Sahara, zvýšená opatrnosť je potrebná aj v mestách Tetouan, Tanger a Ceuta.

 

Lacná dovolenka Maroko, lacné zájazdy Maroko, Dovolenka v Maroku, Last Minute Maroko, Maroko - Saidia, Maroko - Agadir, Maroko - Marakéš, Zájazdy Maroko - Saidia, Zájazdy Maroko - Agadir, Zájazdy Maroko - Marrakesh. Zájazdy do Maroka, Dovolenka v Maroku, zájazdy Maroko - Saidia, dovolená Maroko - Saidia, zájazdy Maroko - Agadir, dovolená Maroko - Agadir, zájazdy Maroko - Marakéš, dovolená Maroko - Marakéš, Maroko sa nachádza na severe, Afriky Medzi krásne letoviska Maroka patrí Agadir, ktorý má výborné podmienky pre potápanie, surfovanie a mnoho ďalších športov. Krásnym miestom je aj Marocká Saida, ktorá ponúka dlhé piesočnaté pláže so zlatým pieskom, Ďalšie krásna letoviska Marakéš - červená perla krajiny s atmosférou typickou pre Maroko, Dovolenka v destinácii Maroko, Last minute zájazdy Maroko all inclusive,Dovolenka a zájazdy Maroko na last minute za výhodné ceny, Last minute Maroko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Maroka na internete, Dovolenka Maroko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Maroka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Maroko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.

 


Maroko Agadir

Agadir je moderné turistické letovisko plné luxusných hotelov a hotelových komplexov. Nachádza sa na pobreží Atlantiku, približne 500 km južne od mesta Casablanca. Patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie marocká letoviská a bolo vystavané v roku 1505 portugalskými moreplavcami.

Maroko Saidia

Saidia je marocké letovisko na severe krajiny nachádzajúce sa na pobreží Stredozemného mora, severovýchodne od provincie Berkane, na alžírsko - marockých hraniciach. Toto relatívne nové letovisko je charakteristické príjemným stredomorským podnebím, nádherne jemným zlatistým pieskom, golfovým ihriskom s kompletným vybavením, wellness službami, fitness centrami, detskými kútikmi, bohatými záhradami a približne 14 km dlhou plážou.

Maroko Marakéš

Marakéš je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest Maroka. Leží medzi úpätím pohoria Atlas a púšťou Sahara. Marakéš, známy tiež ako "červené mesto", podľa červenej farby, ktorú majú všetky historické budovy a aj opevnenie. Marakéš má dve časti: staré opevnené mesto Medina a novú modernú časť, tzv Gueliz. V starej časti je tiež sústredená väčšina unikátnych pamätihodností.