Vyberete si zájazd - SAE< návrat zpět

Emirát Umm al – Qaiwain

Emirát Umm al - Qaiwain je pravým opakom nablýskané hypermoderné Dubaja. Je rajom pre tých, ktorí dávajú prednosť kľudnej dovolenke a chcú spoznať pôvodný život tamojších obyvateľov. Zdrojom obživy je predovšetkým rybolov alebo pestovanie ďatlových paliem. Domáca ekonomika je založená na love perál, rybárčenie, poľnohospodárstva a chovu dobytka. Zisky z ťažby totiž u neho netvoria tak zásadnú časť príjmov, ako u iných emirátov. Navyše príjmy mu plynú iba z náleziska, ktoré má spoločné s emirátom Sharjah.

Prírodné podmienky: Umm Al Quwain sa nachádza pozdĺž pobrežia Arabského zálivu. Na západe susedí s emirátom Ajman, na východe s emirátom Ras al - Khaimah. Jeho rozloha je približne 800 km2. Na severnom výbežku sa nachádza Staré mesto Umm Al Quwain, ktoré je obklopené mangrovovými lagúnami. Južné pobrežie má biele piesočné pláže s priezračne čistou vodou.

Pláže: Skôr sa jedná o verejné pláže, ktoré menej udržiavané. Vyváža to však dostatok súkromia.

Turistické zaujímavosti: Ak dávate prednosť luxusu, sklu a chrómu, nie je tento emirát pre Vás tým pravým. Tu nájdete skôr tradičný arabský život bez hektického turistického ruchu. Turizmus tu zatiaľ nie je príliš vyvinutý, napriek tomu ale už na pobreží Perzského zálivu môžete vidieť rozostavaná hotelové centrá.

Turistickým centrom je lagúna, kde nájdete prírodné ostrovy, alebo skôr ostrovčeky a čistú priezračnú vodu. Venovať sa môžete ako najrôznejším vodným športom, tak i odpočinku.

Imar Spa: tradičné kúpele.

Vodný park Dreamland: jedná sa o obrovský zábavný vodný park, ktoré je súčasne považovaný aj za najväčší na Strednom Východe. Je zároveň aj najnavštevovanejšou časťou tohto emirátu. Nájdete ho u hlavnej cesty prechádzajúcej všetkými emiráty. Na svoje si tu prídu milovníci vodných radovánok, ať už ide o veľké alebo malé. Toto centrum, plné najrôznejších atrakcií, navštívi každoročne státisíce ľudí. Rozkladá sa na ploche 250 000 km2, nájdete tu aj niekoľko reštaurácií.

Falaj Al Muallem: malebné oázové mesto ležiace v údolí Al Bataha.

Al Dur Island: ostrov v blízkosti mesta Umm Al Quwain, nachádza sa tu archeologické náleziská, vidieť tu môžete starobylé hrobky, kamenná obydlia a riad zo skla.

Al Siniyyah Island: ostrov, ktorý je vtáčia rezervácií, rastú tu mangrovové porasty.

Umm Al Quwain Shooting Club: moderné strelecký klub pre amatérov i profesionálov.

Umm Al Quwain Marine Club: klub na pobreží, špecializujúca sa na windsurfing, plachtenie a vodné lyžovanie.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.