Vyberte si zájazd - SAE

SAE

Spojené arabské emiráty štát na Strednom východe, majú rozlohu 82 880 km2, hustotu obyvateľov 36 ľudí na 1 km2, hlavným mestom je Abu Dhabi. Hlavným lákadlom, prečo navštíviť SAE prekrásne pláže, monumentálne stavby a nedostihnuteľný luxus.

Prírodné podmienky: SAE sa rozkladajú v juhozápadnej Ázii na východe Arabského polostrova pri pobreží Perzského zálivu, susedí na východe s Ománom, na juhozápade so Saudskou Arábiou a na západe s Katarom. SAE je z veľkej časti pokrytá púšťou, preto je drvivá väčšina územia prakticky neobývaná - v mestách Abu Dhabi a Dubaj žije okolo 60% obyvateľov. Najzelenejším emirátom je Ras al - Khaimah. Občania SAE tvorí iba 20% obyvateľstva, 80% tvoria prisťahovalci z Indie, Pakistanu, Bangladéša a Iránu. Zhruba 96% vyznáva islam, z toho cca 80% sunniti, zvyšok šiiti. Pri pobreží sa nachízí veľké množstvo malinkých a väčšinou neobývaných ostrovov a ostrovčekov, navyše má SAE niekoľko umelých ostrovov, ktoré tvoria tvar palmy.

Oáza Liwa: nachádza sa v emiráte Abu Dhabi

Vodopády Khatt: nájdete ich v emiráte Ras al - Khaimah, zo skaly vyviera horúci minerálny prameň o teplote 50 - 55 ° C.

Prameň Al - Fayd: leží v emiráte Abu Dhabi, prameň obsahuje sírne zlúčeniny, nie je teda vhodný na kúpanie.

Krajina sa delí do siedmich autonómnych emirátov: Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al - Khaimah, Sharjah a Umm al - Qaiwain. Každý emirát má svoje hlavné mesto. Hlavou každého Emirate je vládnuca rodina a hlavou celých SAE je president Jeho Výsosť šejk Kalifa bin Zayed Al Nahyan.

Čo ochutnať: vďaka prisťahovalcom je strava v SAE veľmi rozmanitá. Môžete ochutnať kuchyňu iránsku, indickú, marockú, libanonskú a ďalšie. Výhodou je, že na rozdiel od Egypta alebo Tuniska Vám tu črevné ťažkosti nehrozia. V hoteloch na Vás čaká aj európska kuchyňa. Navyše tu nájdete aj McDonalds, KFC alebo Burger King. Milovníci sladkostí a zákuskov si tu prídu na svoje. Nemali by ste zabudnúť ochutnať miestne špeciality:

Matchbous: korenené jahňacie mäso s ryžou

Mashi: plnená tekvica

Umm Ali: chlebový puding

Mehalabiza: puding s ružovou vodou a pistáciovými orieškami

Esh Asarya: sladký syrový tortu

Alkohol: alkohol je v SAE tabu. V niektorých emirátoch ústretovejšie než v iných a alkohol môžete zakúpiť v špecializovaných predajniach. V iných, ako je napr Sharjah, je predaj alkoholu zakázaný.

Ďalšie informácie: voľnými dňami v SAE štvrtok a piatok. Let trvá približne 6 hodín a pre cestu do SAE musíte mať vízum. Väčšina krajín západnej Európy získavajú víza priamo na letisku pri prílete, v prípade turistov z ČR, SR, a bývalého sovietskeho bloku je situácia iná. Turisti z týchto krajín musia mať vízum zaistené ešte pred odletom. Víza zaisťuje jednak miestna letecká spoločnosť, v prípade, že letíte s cestovnou kanceláriou, tak ona. Podmienky pre víza do SAE: platnosť cestovného pasu najmenej 6 mesiacov po odchode z krajiny. Ak máte v páse pečiatka Izraela, nechajte si vystaviť nový pas, inak riskujete, že Vás na letisku zadrží na tri dni, a budete čeliť otázkam na dôvod Vašej návštevy.

Úradným jazykom je arabčina.

Mena: dirham (AED), delí sa na 100 filov.

Bezpečnosť: v SAE je úplne bezpečne, kriminalita je tu veľmi nízka. Dôvodom totiž vysoké tresty, v niektorých emirátoch sa totiž za krádeže stále sekajú ruky - to však neplatí pre turistov.

Pláže: V SAE sú nádherné pláže s belostným a horúcim pieskom. Pláže verejné aj hotelové. Rozdiel je zásadný. Verejná je vyhradená pre miestnu, teda ženy sa tu môžu kúpať jedine celé zahalené. V hotelových plážach sa môžete kúpať pokojne aj v bikinách. Na západe SAE obmýva brehy Perzský záliv, zatiaľ čo na juhu Ománsky záliv. Vody oboch zálivov veľmi teplé, čisté a priezračné. Od októbra do apríla sa teplota vody pohybuje medzi 23 - 25 ° C, od mája do septembra medzi 27 - 32 ° C. Prekvapením pre Vás budú rôzne farby piesku - každý emirát totiž inú. V Dubaji je farba hornín a piesočných dún červená, v Sharjahu hnedá, v Ajmanu hnedá, v Umm al - Qaiwain šedomodrá, v Ras al - Khaimah biela, v Fujairah čierna a v Abu Dhabi svetlo červená.

Potápanie: podmienky pre potápanie v SAE ideálne. Rajom pre potápačov je východné pobrežie. Nájdete tu krásne koraly, pestrofarebné rybky, morské korytnačky a žraloky. Skúsenejší potápači môžu skúmať jaskyne pri pobreží emirátu Fujairah.

Podnebie a počasie: V SAE je naozaj horúco, s tým treba počítať. Najvyššie teploty v letných mesiacoch, ale aj zimných mesiacoch máte možnosť kúpania, pretože od novembra do februára sa teploty pohybujú medzi 24 - 26 ° C. Od júna do augusta sa teploty držia medzi 40 - 50 ° C, nočné klesajú k 35 ° C. V oblasti Perzského zálivu je naviac vlhkosť vzduchu 100%!

Tipy na výlety: môžete podniknúť výlety v džípoch alebo lodiach. Pre milovníkov golfu je tu niekoľko výborne upravených golfových ihrísk. V marci môžete navštíviť najznámejší konský dostih Dubai World Cup. Populárne aj ťavie preteky alebo sokoliarstva. Ak sa Vám cnie po zimných športoch, čakajú na Vás v Dubaji dve klzisko. Kde si môžete zakorčuľovať. V Dubajskom zimnom areáli môžete dokonca lyžovať, alebo jazdiť na snowboarde, čaká tu totiž na Vás umelý sneh.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.

 


Emirát Ajman

Ajman je najmenším zo všetkých emirátov v SAE. Jeho rozloha je iba 260 km ². Od ostatných emirátov sa pomerne dosť líšia a hlavným lákadlom pre jeho návštevu sú nádherné belostné dlhé pláže. Emirát Ajman s rovnomenným hlavným mestom zahŕňa aj dve malé enklávy Mastit a Manana.

Emirát Abu Dhabi

Abu Dhabi je jedným zo siedmich emirátov SAE. Emirát leží pri Perzského zálivu a jeho hlavným mestom je rovnomenné mesto, ktoré má 1,5 milióna obyvateľov a nachádza sa v blízkosti medzinárodného letiska. Abu Dhabi je najväčším a zrejme najobľúbenejším emirátom. Abu Dhabi je tiež najľudnatejším emirátom a vďaka nálezu ropy, ktorá bola nájdená v roku 1958, aj najbohatším.

Emirát Dubaj

Emirát Dubaj je druhým najväčším emirátom, rozkladá sa na rozlohe 3 885 km2, žije tu 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným lákadlom, prečo tu stráviť dovolenku, sú nádherné pláže, priezračné more a neskutočný luxus. Teplota mora v Dubaji sa pohybuje medzi 22 - 35 ° C, pláže sú nádherne upravené s bielym pieskom, more čisté, s prekrásnym podmorským životom.

Emirát Fujairah

Fujairah je emirátom v SAE, nachádzajúci sa na juhozápadnom kúte Arabského polostrova u Ománskeho zálivu. Zaberá veľkú časť východného pobrežia SAE a býva označovaný ako "Východné pobrežie". Tento emirát na rozdiel od tých ostatným disponuje nádherným prírodným bohatstvom a ako jediný nemá ropu a musí sa spoliehať na príjmy z turizmu. Lákadlom sú nádherné pláže, bohatý podmorský život a kultúrne dedičstvo. Obľúbené je letovisko Khor Fakkan, kde si môžete užiť celý rad vodných športov.

Emirát Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah je najúrodnejším emirátom zo všetkých emirátov SAE. Lákadlom je jeho strategická poloha. Milovníci potápania to majú blízko do stredísk potápanie v emiráte Furairah, blízko to budete mať aj do Ománu alebo emirátov Sharjah a Umm al - Qaiwain, kde sa nachádza veľký vodný zábavný park Dreamland. Hotelové komplexy sa tu stále rozrastajú a ponúkajú luxusné zázemie, nádherné bazény a úžasné pláže s bielym až žltkastým pieskom.

Emirát Umm al – Qaiwain

Umm al - Qaiwain je rajom pre tých, ktorí dávajú prednosť kľudnej dovolenke a chcú spoznať pôvodný život tamojších obyvateľov. Zdrojom obživy je predovšetkým rybolov alebo pestovanie ďatlových paliem. Umm Al Quwain sa nachádza pozdĺž pobrežia Arabského zálivu. Na západe susedí s emirátom Ajman, na východe s emirátom Ras al - Khaimah. Jeho rozloha je približne 800 km2. Na severnom výbežku sa nachádza Staré mesto Umm Al Quwain, ktoré je obklopené mangrovovými lagúnami. Južné pobrežie má biele piesočné pláže s priezračne čistou vodou.

Emirát Sharjah

Sharjah ako o jediný z emirátov susedí so všetkými zvyšnými emirátmi a má preto vynikajúcu strategickú polohu. Sharjah je tiež tým najprísnejším emirátom zo všetkých, kde sa môžete kvôli zlému oblečenie dostať aj do väzenia. V minulosti bolo mesto Sharjah hlavným prístavom na juhu zálivu. Dodnes sú dôležitými bodmi exportu soľné bane a perly. Dnes je Sharjah dôležitým kultúrnym centrom, kde sa veľmi dbá na dodržiavanie tradic.