Vyberte si zájazd - Maroko



< návrat zpět

Maroko Agadir

Agadir je moderné turistické letovisko plné luxusných hotelov a hotelových komplexov. Nachádza sa na pobreží Atlantiku, približne 500 km južne od mesta Casablanca. Patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie marocká letoviská a bolo vystavané v roku 1505 portugalskými moreplavcami.

Prírodné podmienky: Agadir, nazývaný aj "Perlou marockého pobrežia", ponúka okolo 300 slnečných dní v roku. V roku 1960 postihlo Agadir ničivé zemetrasenie, ktoré pochovalo na 18 000 ľudí a mesto muselo byť kompletne prestavané. Teraz tu žije okolo 600 000 ľudí. V blízkosti sa nachádza národný park SUS - Masa a pohoria Antiatlas. Výlet môžete podniknúť aj k sezónnym vodopádom v Immouzer des Ida Outanane, alebo k ústiu rieky Sous, nazývané tiež Vtáčie údolie. Nachádza sa tu ZOO, malá voliéra, vodopád a ako už názov napovedá, najrozmanitejšie druhy vtáctva. Nachádza sa tu medzinárodné letisko Al Massira.

Pláže: Agadir je preslávený predovšetkým svojimi plážami, v jeho okolí sa nachádzajú desiatky veľkých či malých pláží sa zlatistým pieskom. Centrálna pláž tvar polkruhu, čo ju chráni pred vetrami. Počas sezóny tu môžete nájsť veľké množstvo predavačov nápojov, jedla a ovocie, okrem toho je celé územie strážené policajnými hliadkami na koňoch. Každý hotel svoj ​​vlastný úsek pláže, kam miestni domorodci nemôžu. Oceán je tu temne tmavý a zvoľna sa zvažuje do hĺbky.

Turistické zaujímavosti: Kasbah: teraz slúži ako rozhľadňa a turistická atrakcia, v minulosti však to bola starobylá pevnosť slúžiaca ako opevnený výhľad.

Mestské múzeum: malé múzeum so zbierkou berberských šperkov, tkaniny, keramiky a kobercov.

Jaardim de Olhao: voľne prístupné záhrady s berberskú architektúrou.

 

Lacná dovolenka Maroko, lacné zájazdy Maroko, Dovolenka v Maroku, Last Minute Maroko, Maroko - Saidia, Maroko - Agadir, Maroko - Marakéš, Zájazdy Maroko - Saidia, Zájazdy Maroko - Agadir, Zájazdy Maroko - Marrakesh. Zájazdy do Maroka, Dovolenka v Maroku, zájazdy Maroko - Saidia, dovolená Maroko - Saidia, zájazdy Maroko - Agadir, dovolená Maroko - Agadir, zájazdy Maroko - Marakéš, dovolená Maroko - Marakéš, Maroko sa nachádza na severe, Afriky Medzi krásne letoviska Maroka patrí Agadir, ktorý má výborné podmienky pre potápanie, surfovanie a mnoho ďalších športov. Krásnym miestom je aj Marocká Saida, ktorá ponúka dlhé piesočnaté pláže so zlatým pieskom, Ďalšie krásna letoviska Marakéš - červená perla krajiny s atmosférou typickou pre Maroko, Dovolenka v destinácii Maroko, Last minute zájazdy Maroko all inclusive,Dovolenka a zájazdy Maroko na last minute za výhodné ceny, Last minute Maroko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Maroka na internete, Dovolenka Maroko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Maroka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Maroko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.