Vyberte si zájazd - Španielsko


< návrat zpět

Španielsko Formentera

Formentera - všeobecné informácie

Formentera, nazývaná tiež Karibikom Stredomoria, je najmenším z Baleárskych ostrovov patriace Španielsku. Od 8 km vzdialeného ostrova Ibiza je oddelený morskou úžinou Freo. Je dlhá 19 km, má rozlohu 82 km ² a približne 7500 obyvateľov. Spoločne s Ibizou patrí medzi Pytyuské (Borovicové) ostrovy. Pre mnohých je Formentera úplne neznámym ostrovom. Na rozdiel od ostrova Ibiza, ktorý je turistickým rajom s bohatým nočným životom, je jeho pravým opakom. Formentera sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorá na ostrove zanechala početné pamiatky. Tento ostrov je dostupný iba loďou z ostrova Ibiza.

Prírodné podmienky: Formentera je ostrov takmer úplne plochý, a preto je ideálnym miestom na cyklistiku a cykloturistiku. Najvyšším vrcholom je Talaiassa na plošine La Mola (192 m). Na celom ostrove sú nádherné pláže s jemným bielym pieskom. Pobrežie je tvorené skalami alebo piesočnými plážami. Vnútrozemie ostrova Vás doslova ochromí prekrásnou prírodou. Nachádzajú sa tu dve veľké uzavreté zátoky Estany des Peix a Estany Pudenta, piesočné duny a niekoľko predtým obývaných jaskýň.

Zdravotná starostlivosť: Slovenská republika nemá so Španielskom dohodu o poskytovaní bezplatnej starostlivosti, preto je na mieste uzatvoriť si pred cestou vhodné zdravotné poistenie.

Bezpečnosť: Na celom území Španielska je platné tiesňové telefónne číslo 112, ktoré je univerzálne pre políciu, hasičov a zdravotníkov. Bezpečnostná situácia sa nijako výrazne neodlišuje od ostatných Baleárskych ostrovov.

Ďalšie informácie: Občania SR môžu do Španielska vycestovať na základe platného pasu alebo preukazu totožnosti so strojovo čitateľnou zónou (vydávané od r 2000). Úradným jazykom je španielčina a katalánčina. Na ostrov Formentera je možné sa dostať iba z ostrova Ibiza, a to trajektom alebo loďou.

Mena: euro

Podnebie a počasie: Formentera, hoci je len malým ostrovom, presne definovaná štyri ročné obdobia. Letá veľmi teplé a suché, zimy chladnejšie. Zrážky celoročne a nízkej úrovni. Teplota mora je v jarných mesiacoch 15 - 17°C, v júli dokonca 24 - 25°C. Hlavná turistická sezóna trvá na Formentere od mája do októbra, pre cykloturistiku a šport je najlepšie obdobie od novembra do decembra.

Pláže: Formentera sa môže pochváliť snáď najkrajšími plážami v Európe. Vstup do mora je pozvoľný, pobyty teda možno odporučiť rodinám s malými deťmi. Najznámejšou plážou je Migjorn, nádherná pláž s belostným pieskom. Niektoré pláže sa priamo dotýkajú dún, ktoré chránené. Preto tu umiestnené drevené chodníky a to ako pre peších, tak aj pre cyklistov. Súčasťou ostrovnej kultúry je oi aj naturizmus.

Illetas: pláž, ktorá je cieľom mnohých fakultatívnych výletov. Je dostupná ako po mori, a to z prístavu La Salina, tak i autobusom v spojení s elektrobusom.

Playa Llevant: jedna z najpokojnejších pláží, ktorej piesočné duny poskytujú nudistom dokonalé súkromie. Nevýhodou tejto pláže je, že je veľmi veterná a navyše sú tu vysoké vlny a silné prúdy.

Turistické zaujímavosti: Na Formentere začal cestovný ruch v 60. 70. rokoch 20. storočia v ére hippies a na nejakú dobu sa stal symbolom nespútaného života a atmosféry charakteristické práve pre hnutie hippies.

Populárnymi výlety sú plavby okolo ostrova, návšteva ostrova Espalmador, výlety na katamaráne a motorových člnoch.

Es Pujos: obľúbené turistické mestečko s bujarým nočným životom.

San Francesc: centrum administratívy na Formentere.

 

Dovolenka Španielsko, Last Minute Španielsko, Zájazdy Španielsko, Dovolenka v destinácii Španielsko, Last minute zájazdy Španielsko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Španielsko na last minute za výhodné ceny, Last minute Španielsko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Španielska na internete, Dovolenka Španielsko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Španielska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Španielska letoviska: Ibiza, Mallorca, Formentera, Menorca, Baleárske ostrovy, Španielsko Ibiza, Španielsko Mallorca, Španielsko Formentera, Španielsko Menorca, Španielsko Baleárske ostrovy, Španielsko dovolenka, Španielsko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.