Vyberte si zájazd - Bali
Indonézia Bali

Ostrov Bali je indonézskou provinciou, ktorú každým rokom navštívi veľa turistov, ktorí sem jazdia nielen za prekrásnymi plážami, ale aj za nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. Lákadlom aj morské rezervácie a chrámy obklopené vodou. Hlavným a najväčším mestom je Denpasar, ktorý má 500 000 obyvateľov.

Prírodné podmienky: Bali leží v skupine Malých Sund, medzi ostrovmi Jáva a Lombok. Od Jávy ho delí Balijský prieliv, od Lomboku Lombocký prieliv. Severné pobrežie obmýva Jávske more a pláže tu kvôli sopečnej činnosti čierne. Juh obmýva Indický oceán, pláže tu biele. Najvyšším vrcholom je Mount Agung (3142 mnm), čo je aktívny vulkán, ktorý bol naposledy činný v roku 1963. Ďalšie aktívne sopkou je Mount Batur. Bali rozlohu 5 632 km ², z juhu na sever meria 112 km, z východu na západ 153 km. Bali zahŕňa okrem ostrova Bali aj niekoľko ďalších ostrovov, z ktorých najväčší je Nusa Penida. Ďalšími ostrovy sú napr Nusa Ceningan a Nusa Lembongan, pričom všetky tri tieto ostrovy ležia na juhovýchode Bali. Na západe je to Nusa Tenggara.

Ďalšie informácie: K ceste na Bali potrebujete platný cestovný pas, platný najmenej 6 mesiacov po vstupe do krajiny. Po príchode obdržíte pobytové vízum na 7 dní (10 USD), alebo turistické vízum na max 30 dní (30 USD). Pri odlete je vyberaná letiskovú daň, cca 100 000 - 150 000 IDR splatné iba v rupiách. Úradným jazykom je balijština. Okolo 90% obyvateľov vyznáva hinduizmus, zvyšok pripadá na islam a kresťanstvo.

Mena: Indonézska rupia (Rp), delí sa na 100 častí zvaných sen.

Podnebie a počasie: Bali leží v tropickej oblasti, teda stále celoročné teploty, priemerné ročné teploty sa pohybujú okolo 28 ° C. Denné teploty sa držia zhruba medzi 30 - 33 ° C, nočné sú o niečo málo nižší. Minimálna teplota v horách neklesá pod 23 ° C, pričom slnko vychádza okolo 6. hodiny rannej a zapadá medzi 18. - 19. hodinou.

Pláže: Pláže na Bali patrí medzi hlavné lákadlá pre návštevu tohto divukrásného miesta. Na severe Bali pláže čiernej a to vďaka sopkám, na juhu sú biele.

Nusa Dua: nachádza sa na polostrove Bukit a patrí k najkrajším rezortom na Bali. Nájdete tu prakticky všetko, čo robí dovolenku na Bali tou pravou dovolenku. Či už to krásne piesočné pláže, kúpeľné centrá, reštaurácie, alebo aj moderné golfové ihrisko. Pláže majú pozvoľný vstup do mora, teda tiež vhodné pre rodiny s deťmi. Medzi najvyhľadávanejšie pláže patria: Gegere, Bali Tropic, Sri Lanca, Mushroom.

Kuta: najrušnejšie pláž na Bali sa nachádza v letovisku s bohatým nočným životom. Kľud tu rozhodne nečakajte. Naopak tu môžete nájsť veľa hotelov, stánkov, obchodíkov a pouličných predavačov.

Sanur: je pravým opakom Kuty a ideálne sa hodí pre tých, ktorí dávajú prednosť kľudu a odpočinku. Pláž je piesočnatá, 5 km dlhá a nachádza sa na juhovýchode krajiny. Na svoje si prídu nielen milovníci kúpania, ale tiež milovníci vodných športov.

Ulawatu: nachádza sa na polostrove Bukit v blízkosti chrámu Pura Luhur. Patrí k najkrajším plážam na Bali. Dostanete sa na ňu za odlivu, kedy zídete niekoľko schodov a potom prejdete jaskýň. Počas prílivu je jaskyňa neprístupná, čo ale môžete využiť na návštevu niektorej z reštaurácií alebo barov na vrchu.

Amed: mesto, ktoré ponúka vynikajúce podmienky pre potápanie a šnorchlovanie. Pod hladinou môžete vidieť nádherný a bohatý podmorský život a prekrásne koralové útesy. Pláže dlhé a čierne.

Polostrov Bukit: nachádza sa tu mnoho pláží, ktoré sú však často skryté za útesy. Na juhu je pomerne rušno, ak hľadáte pokoj, je lepšie navštíviť sever polostrova alebo niektorý z menších ostrovov u Bali.

Turistické zaujímavosti: Na Bali sa môžete stretnúť s unikátnou kultúrou, ktorú len tak niekde nenájdete. Úplne unikátny je tieňové divadlo čiže wayang - kulit. Hrá sa pomocou sošiek vyrobených z kože a hlavným námetom hier hinduistickej mýty a eposy. Okrem tradičných vystúpenie balíjskych tanečníc tu môžete nájsť zábavu aj v diskokluby, baroch, a ďalších lákadlách nočného života. Najviac ich nájdete v okolí Kuty a Legian.

Chrámové festivaly: pre obyvateľov Bali veľmi dôležité. Najznámejšie festivaly Kulangan, Kuningan a Deň ticha: Neypi.

Vodný palác Tirtagangga: nádherná záhrada plná fontán, jazierok a zelene, súčasťou je aj chrám.

Chrám Besakih: najväčšie a súčasne najvýznamnejší chrám na ostrove. Je tvorený celým komplexom chrámov a číta na 300 vežičiek. Nachádza sa na úpätí vulkánu Agung Gunung na východe ostrova.

Chrám Tana Lot: morský chrám pochádzajúci zo 16. storočia. Nachádza sa na útese v mori a patrí najstarším chrámom na Bali.

Chrám Pura Maospahit: najstarší chrám v hlavnom meste Denpasare.

Chrám Pura Jagatnatha: populárna predovšetkým vďaka obradov, ktoré sa tu konajú.

Balijskej múzeum: nájdete tu zbierky umeleckých predmetov, ako drevorezby alebo masky.

Jedlo a pitie: na Bali je mnoho reštaurácií, kde môžete ochutnať tradičné jedlo. Jeho základom je ryža, zelenina a rezance. Skvelé tiež ovocné džúsy, ktoré v horúcich dňoch skvele osvieži.

Zdravotná starostlivosť: Bali nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Štandardne sa odporučiť očkovanie proti žltačke typu A aj B, eventuálne proti brušnému týfusu. V niektorých miestach sa odporúča aj očkovanie proti besnote. Zdravotná starostlivosť je na veľmi dobrej úrovni, nemali by ste však zabudnúť na kvalitné cestovné poistenie.

Bezpečnosť: Dôležité je strážiť si osobné veci, dať pozor na vreckárov a v prípade taxislužby používať len renomovanej firmy. Zvýšená opatrnosť je potrebná pri cestovaní do odľahlých miest
.

 

Exotická dovolenka Bali, Zájazdy Bali, Last Minute Bali, Dovolenka v destinácii Bali, Last minute zájazdy Bali all inclusive, Dovolenka a zájazdy Bali na last minute za výhodné ceny, Last minute Bali, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov na Bali na internete, Dovolenka Bali je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd na Bali vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Bali pláže: Bali - Nusa Dua. Bali - Kuta, Bali - Sanur,Bali - Ulawatu, Bali - Polostrov Bukit, Bali - Vodný palác Tirtagangga, Bali - Chrám Besakih, Chrám Tana Lot, Chrám Pura Maospahit, Chrám Pura Jagatnatha, Na Bali nájdete krásna mora, Bali je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, Bali to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny.Exotická Cestuj Jáva, zájazdy Jáva, Last minute Jáva, dovolenka v destinácii Jáva, Last minute zájazdy Jáva all inclusive, dovolenka a zájazdy Jáva na last minute za výhodné ceny, Last minute Jáva, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov na Jávu na internete, Dovolenka Jáva je tým pravým práve pre Vás,Získajte zájazd na Jávu vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Indonézia Jáva, Jáva je plná nádherných historických pamiatok, Jáva je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, Jáva to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny.Exotická Cestuj Borneo, Zájazdy Borneo, Last minute Borneo, Dovolenka v destinácii Borneo, Last minute zájazdy Borneo all inclusive, Dovolenka a zájazdy Borneo na last minute za výhodné ceny, Last minute Borneo, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov na Borneo na internetu, dovolenka Borneo je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd na Borneo vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Indonézia Borneo, Borneo je plné nádherných historických pamiatok, Borneo je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, Borneo to je krásna exotická dovolená za skvelé ceny

 


nenalezena žádná položka