Vyberte si zájazd - Egypt< návrat zpět

Egypt Taba

Taba je egyptské mesto ležiace na východe Sinajského polostrova, v bezprostrednej blízkosti s hranicami s Izraelom. Má výbornú strategickú polohu pre návštevu nielen Izraela, ale aj Jordánska alebo Saudskej Arábie.

V Tabe sa nenachádzajú žiadne obchodné centrá, čo Vám poskytuje pokoj od najrôznejších predavačov. Je tvorená hlavne hotelovými komplexmi, ktoré ponúkajú ničím nerušenú dovolenku. Okrem toho je aj ideálnym miestom pre potápanie. Výhodou je aj to, že Taba má vlastné medzinárodné letisko.

Prírodné podmienky: Taba sa nachádza cca 225 km od Sharm El Sheikhu a ponúka nádherné pláže, horské scenérie a prekrásnu prírodu.

Mojžišova hora čiže Sinaj poskytuje prekrásny výhľad do okolia. Môžete tu uvidieť strmé skalné steny vo všetkých odtieňoch červenej farby. Vrchol hory je známym pútnickým miestom, na ktorého konci je malá kaplnka. Navyše po zdolaní zhruba 3750 schodov vytesaných do skaly dôjdete na to miesto, kde Mojžiš dostal desatoro božích prikázaní. Ak by pre Vás cesta bola príliš náročná, môžete si zvoliť pohodlnejšiu trasu pre ťavy, kedy Vás bude čakať už len 750 schodov.

Ras Amira: miesto u morského zálivu Akaba, ponúka nádhernú podívanou pre potápačov.

Ubytovanie: Hotely sú luxusné, štyroch päťhviezdičkové, a ponúkajú vysokú úroveň služieb. V rezorte sa ďalej nachádza golfové ihrisko s 18 jamkami a štyri potápačské základne. Ak máte radi prechádzky, môžete využiť 5 km dlhú plážovú promenádu​​.

Výlety a zábava: ak Vás prestane baviť hýčkanie hotelovými službami, môžete vyraziť na výlet. Medzi najobľúbenejšie výlety, ktoré v Tabe a z Taby môžete podniknúť, patria:

Waterworld: športové centrum, kde sa môžete venovať najrôznejším športovým aktivitám, či už sa jedná o potápanie, jazdu na banáne alebo plachtenie. Populárna je aj jazda na člne s priehľadným dnom, vďaka čomu môžete vidieť nádherne bohatý podmorský život s najrôznejšími druhmi morským rýb, ale aj morských ježkov.

Taba Heights: rezort v blízkosti Taby, kde sa nachádza rezervácia. Môžete tu uvidieť plameniakmi, volavky, orly a samozrejme krásnu prírodu.

Ostrov faraónov: nachádza sa tu hrad, ktorý bol postavený križiakmi.

Kláštor svätej Kataríny: Leží vo výške 1570 mnm, a je miestom kresťanskej viery uprostred moslimskej kultúry. Nachádza sa tu kostol, ktorá dala vystavať svätá Helena, matka cisára Konštantína. V kostole je zlatý sarkofág so vzácnymi relikviami: rúk a lebkou svätej Kataríny. Navyše tu podľa povesti bol ker, prostredníctvom ktorého sa prihováral Mojžišovi Boh.

Jeruzalem: návšteva tohto izraelského mesta je často spojená s kúpaním v Mŕtvom mori. Nezabudnuteľná je prehliadka Múru nárekov.

Petra: jordánske skalné mesto s nespočetným množstvom pamiatok z obdobia rímskeho. Môžete tu vidieť do červeného pieskovca vytesaný amfiteáter, torzá domov alebo hrobky. Tým najväčším lákadlom je však 30 m vysoký chrám Pokladnica.

Eilat: rezort na juhu Izraela, kde sa nachádza delfinárium, v ktorom si budete môcť zaplávať s delfínmi.

Pláže: pláže v Tabe majú jemný zlatistý piesok a poskytujú omnoho väčší pokoj a súkromie, ako pláže v iných rezortoch.

Počasie a podnebie: Taba púštne podnebie, pre ktoré charakteristické veľké rozdiely medzi teplotou cez deň a teplotou v noci. V období medzi júnom a septembrom sa priemerné denné teploty pohybujú medzi 34 - 36 º C, v období júla a augusta môžu teploty presiahnuť aj 40 º C. V období od novembra do marca sa teploty pohybujú medzi 20 - 24 ° C, niekedy však môžu klesnúť na 12 - 13 º C.

 

Lacná dovolenka Egypt, Lacné zájazdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviská: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolenka v destinácii Egypt, Last minute zájazdy Egypt all inclusive, Dovolenka a zájazdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute egypt, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Egypta na internete, Dovolenka Egypt je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Egypta vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Egypt je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Egypte nájdete krásna mora.