Vyberte si zájazd do Turecka< návrat zpět

Turecko Istanbul

Istanbul, predtým známy ako Carihrad, Konštantínopol alebo Byzantion, je najväčším mestom Turecka. Leží v Bosporské úžine a prechádza ním hranice európskej a ázijskej časti kontinentu.

V Istanbule nájde turista prakticky všetko - od typicky európskych, cez gréckej po charakteristicky orientálne pamiatky. Istanbul je pre turistov město neobyčajne zaujímavé ako z historického, tak aj zo zábavného hľadiska a vyčleniť si na neho jeden deň rozhodne nestačí.

Centrom zábavy a súčasne aj hlavným bodom európskej časti je Taksimské námestí. Nachádza sa tu celý rad obchodov, barov a právom je považované za centrum nočného života.

Absolútne nevyhnutnou islamskú pamiatkou je Modrá mešita prezývaná Sultan Ahmet. Má šesť minaretov a svoje meno dostala - hoci je zvonku celá šedivá - kvôli nádherným modrým ornamentom, ktoré zdobia celý vnútorný strop mešity. V Modrej mešite, rovnako ako v ostatných mešitách, platia prísne pravidlá ohľadom obliekania. Všetci bez rozdielu veku a pohlavia si musia vyzuť topánky, musia mať zahalené ramená a nohy od kolien dole, muži by si mali zložiť pokrývku hlavy a ženy musia mať striktne zakryté vlasy. Na to nezabúdajte, pretože ak tam přitančíte v tielku a mini alebo v úsporných šortkách, obsluha Vám síce zapožičia plátno, do ktorého sa zahalíte, ale vzhľadom k tomu, že Modrá mešita patrí k najnavštevovanejším pamiatkam, možno predpokladať, že to na sebe mohol mať kdekto ...

Hagia Sofia je byzantský chrám a mešita, ktorý funguje od roku v1934 ako múzeum. Nájdete tu pamiatky nielen islamskej, ale aj byzantskej.

Palác Topkapi je bývalé islamské sídlo vybudované sultánom Mehmetom II. Návštevníci si tu môžu prezrieť mnoho miestností a častí paláca, ktorý bol počas svojej histórie mnohokrát prebudovaný. Za zmienku stojí dobové oblečenie tureckých sultánov, zbrane, šperky, koče a porcelán pochádzajúce z celého sveta.

Grand bazár - obrovské zastrešené trhovisko určené zásadne turistom, plné najrôznejších suvenírov a darčekových predmetov, ale aj látok, kobercov, korenie a cukrovinky, ktoré dostanete zadarmo ochutnať.

Toto je len stručný výpočet tých najzákladnejších pamätihodností, ktoré by nikto nemal pri svojej návšteve Istanbulu vynechať. Predovšetkým je potrebné povedať, že Istanbul je nádherné obrovské pulzujúce mesto, ktoré je nielen k turistom neuveriteľne tolerantní. Na ulici môžete stretnúť ženy v nikábu a vedľa nich mladé dievčatá v minisukni a tielku a nikto sa nad tým nepozastavuje. Za seba môžem návštevu Istanbulu jednoznačne odporučiť.Vyberte si zájazdLacná dovolenka Turecko - lacné zájazdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia, Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konštantínov stĺp, Jerebatanské cisterny, Veľký bazár, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzóleum v Halikarnase. Turecko krajina dvoch kontinentov. V Turecku nájdete krásne moria: Egejské more a Čierneho mora, Dovolenka v destinácii Turecko, Last minute zájazdy Turecko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Turecka na internete, Dovolenka Turecko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Turecka vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Turecko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky.