Vyberete si zájazd - SAE< návrat zpět

Emirát Dubaj

Emirát Dubaj je druhým najväčším emirátom, rozkladá sa na rozlohe 3 885 km2, žije tu 1,3 miliónov obyvateľov. Hlavným lákadlom, prečo tu stráviť dovolenku, nádherné pláže, priezračné more a neskutočný luxus.

Pláže: teplota mora v Dubaji sa pohybuje medzi 22 - 35 ° C, pláže sú nádherne upravené s bielym pieskom, more čisté, s prekrásnym podmorským životom.

Jumeirah Park: platená pláž, ktorú využívajú hlavne európania.

Al Mamzar Park - platená pláž, rozkladajúce sa na polostrove v blízkosti emiráte Sharjah približne 8 km z centra Dubaja.

Turistické zaujímavosti: Hlavné mesto Dubaj sa delí na dve časti, prvá časť je luxusnejší Bur Dubai a Jumeirah, druhou je Deira. Deliacim prvkom je morský záliv Khor Dubai zvaný Creek.

Deira: je časťou Dubaja, kde môžete obdivovať históriu dávnych časov. Nájdete tu veľa malých obchodíkov, arabských reštaurácií alebo kaviarní. Rozhodne by ste si nemali nechať ujsť návštevu Zlatého trhu, kde sa ponúka zlato žlté, biele, aj najdrahšie trojfarebnej. Ďalšie "povinnou" návštevou by pre Vás mala byť návšteva trhu s korením, látkami a taškami.

Bur Dubai a Jumeirah: proti Deira je o dosť modernejší. Nájdete tu nádherné drahé hotely, vysoké mrakodrapy, obrie obchodné centrá, luxusné autá a drahé limuzíny.

Dubai Museum: múzeum sídli v najstaršej budove Dubaja a dozviete sa tu veľa zaujímavého z histórie SAE. Výstava je veľmi moderne a zaujímavo spracovaná. Nájdete tu voskové figuríny ľudí aj zvierat, ktoré Vás budú sprevádzať celou výstavou.

Juma Grand Mosque: mešita na brehu Dubajského zálivu, 45 malých a 9 veľkých kopulou a najväčší mestský minaret.

Jumeirah Grand Mosque: jedna z najväčších mešít Dubaja, je postavená z kameňa.

Dubajská ZOO: 25 rokov stará ZOO, jedna z najväčších na Arabskom polostrove, nájdete tu celý rad vzácnych zvierat.

Dubai Camel Racecourse: ak Vás zaujímajú ťavie preteky, môžete počas zimného obdobia navštíviť vo štvrtok alebo v piatok ťavej závodisko, ktoré sa nachádza na okraji Dubaja.

Hatta: horské letovisko na hraniciach s Ománom.

Beduínskej dediny: tu sa môžete zoznámiť s tradičným púštnom životom miestnych obyvateľov.

Plavba po Creeku: neuveriteľne zaujímavý a romantický výlet. Cesta trvá desať minút, podniknete ju na ABRE, čo je miestne vodné taxi pre cca 20 osôb.

Dubajský zimné areál: ak máte dosť letných vysokých teplôt, ktoré šplhajú k 50 ° C, môžete navštíviť zimné areál, kde nájdete umelým snehom zasnežené svahy, stromčeky, dokonca z umelej oblohy padajú umelé vločky! Tu si rozhodne nezabudnite šál, čiapku, rukavice a bundu. Ak so sebou nemáte lyže ani snowboard, nezúfajte, všetko si tu môžete požičať.

Khor Dubai Bird Sanctuary: vtáčia rezervácia, nachádza sa na konci zálivu Creek.

Vodný park na pláži Jumeirah: ponúka zábavu pre malých i veľkých.

Golfový Club Dubai: pre všetkých milovníkov golfu, na ktoré čaká svetovo známej modernej golfové ihrisko s 18 jamkami, umelými jazierkami a palmami. Súčasťou areálu je golfová škola, požičovňa golfového vybavenia, klubovňa a reštaurácie.

Stavby: Dubaj je preslávená aj svojimi stavbami, ktorú sú najväčšie, najmodernejšie, najluxusnejšie ..., skrátka naj .., ako je v Dubaji zvykom.

Burj Khalifa: najvyššia budova sveta, meria 828 m, 160 poschodí. Vo 124. poschodí je vyhliadková plošina, kam sa dostanete rýchlovýťahom. Vstupné je cca 100 AED pre dospelých, 75 AED pre deti.

Jumeirah Beach Hotel: nádherný luxusný hotel v tvare morskej vlny.

Burj Al Arab: najluxusnejší hotel sveta v tvare plachetnice, vnútri ktorého nájdete 202 mezonetových apartmánov.

Dubai City Tower: plánovaná budova, ktorá by mala merať 2 000 m, mala by mať 100 podlaží, ktorá by mala byť prepojená vertikálnymi superrýchlimi vlaky.

Ďalšie informácie: Na rozdiel od emirátu Sharjah tu žena môže mať kratšiu sukňu. Na verejných plážach sú ale pravidlá rovnaké, ako v iných emirátoch. Milovníci nočného života tu majú, na rozdiel od Sharjahu, skutočne z čoho vyberať. Je tu veľké množstvo klubov, diskoték, barov a iných zábavných podnikov. V Dubaji sa nachádza jedno z najvýznamnejších letísk na celom Strednom Východe - Dubai International Airport. Ročne prepraví okolo 50 miliónov pasažierov.

Exotická dovolenka SAE - spojené arabské emiráty, Zájazdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolenka v destinácii SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájazdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolenka a zájazdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov SAE - spojené arabské emiráty na internete,Dovolenka SAE - spojené arabské emiráty je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do SAE - spojené arabské emiráty vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Zabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty nájdete krásna mora, SAE - spojené arabské emiráty krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky. SAE - spojené arabské emiráty to je krásna exotická dovolenka za skvelé ceny.