Vyberte si zájazd - Tunisko< návrat zpět

Tunisko Sousse

Sousse je tretie najľudnatejšie mesto v Tunisku, žije tu približne 220 ​​000 obyvateľov. Nachádza sa vo východnej časti republiky v rovnomennej časti. Nachádza sa cca 150 km južne od hlavného mesta Tunisu. Je domovom futbalového klubu Etoile Sportive du Sahel, ktorý hrá najvyššiu miestnu ligu. Zaujímavosťou je, že ženy majú vstup na zápas zdarma. Mesto, prezývané "Perla Sahelu" vzniklo v 11. storočia Féničanmi.

Sousse je tiež obľúbené turistické stredisko, ktoré každoročne navštívi viac ako milión turistov. 20 km juhovýchodne sa nachádza ďalšie letovisko - Monastir, 45 km severne leží letovisko Hammamet.

Počasie: Sousse je charakteristické svojimi horúcimi letami, na ktoré má vplyv predovšetkým blízkosť Sahary, z ktorej prúdi horúci vzduch. V lete tu teploty nezriedka presahujú 35 ° C. Sezóna tu trvá od mája do októbra, v zime sa teploty pohybujú okolo 10 -
15 °C.

Ďalšie informácie: v blízkosti približne 20 km sa nachádza medzinárodné letisko v Monastire.

Turistické zaujímavosti: Pri návšteve mesta by ste rozhodne nemali vynechať návštevu mediny obohnané hradbami, ktorá od roku 1988 patrí na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najvýznamnejšou stavbou je Veľká mešita z 9. storočia, pretoże Khalef el Fela, strážna veža, v ktorej sa teraz nachádza múzeum. V medine sa každú nedeľu konajú trhy, kde si môžete kúpiť tradičné tuniské suroviny, koreniny a samozrejme aj suveníry na pamiatku. Nezabudnite - ako ostatne všade v Tunisku - na zjednávanie, pretože cenný premrštené a môžu byť desaťnásobné.

Ribat: opevnený kláštor vnútri hradieb.

Katakomby: kresťanské katakomby v severnej časti mesta.

El Djom: malá dedinka medzi Sousse a Sfax, nachádza sa tu amfiteáter rímskej osady Thysdrus.

Khalef el Fela: 30 m vysoká signálna veža z roku 859.

V Sousse sa môžeme stretnúť na jednej strane s pamiatkami nevyčísliteľnej hodnoty, rovnako ako s modernými bulvármi plnými klubov a diskoték, po chudobnej štvrti nachádzajúce sa na predmestí.

Ubytovanie: prakticky v každom hoteli môžete nájsť zmenáreň, obchod so suvenírmi, kadernícke a kozmetické služby a ďalšie. Na veľmi dobrej úrovni animačné programy.

Pláže: piesočné pláže začínajú hneď za mestom a nadväzujú na Avenue Habib Bourguiba. Prakticky sa jedná o jednu veľkú pláž, rozbiehajúce sa oboma smermi. Na sever sa tiahne veľmi široká pláž s belavým pieskom a voľným vstupom do mora. Siaha až k letovisku Port El Kantaoui. Druhá jej časť siaha k letovisku Monastir.

 

Lacná dovolenka Tunisko, Lacné zájazdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolenka v destinácii Tunisko, Last minute zájazdy Tunisko all inclusive, Dovolenka a zájazdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s Dovolenka4u.com máte istotu, že si vyberiete z ponuky najlacnejších last minute zájazdov do Tuniska na internete, Dovolenka Tunisko je tým pravým práve pre Vás, Získajte zájazd do Tuniska vďaka ponuke last minute, so zľavou a lacnejšie, Tunisko je krásna krajina pre strávenie vašej dovolenky, V Tunisku nájdete krásna mora.